EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: do sad sam vezbao bez ikakvih preparata  (Read 18922 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Filip

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
do sad sam vezbao bez ikakvih preparata
« on: January 29, 2008, 10:24:37 PM »
Ovako,imam 16 god,vezbam oko 6 meseci u teretani 5 puta u nedelji u teretani,imam 60 kg,do sad sam vezbao bez ikakvih preparata,ali bi mi sad neki dobrodosao s obzirom d avec podizem svoju tezinu,ne znam sta bi trebalo da pijem,keratin,glutamin ili samo proteine,ipak mislim da je kreatin najbolja opcija,samo ne znam preparat koje firme,AM ili biotech,ili nesto trece???
Jer  I nisam bash nesto upucen,I ne znam koji je najbolji za meneā€¦
Josh nesto,ima li nekakva nezeljena dejstvacuo sam da je prirodan preparat ali me zanima da li bi imao neka nezeljena dejstva na mene,I da li rad u teretani deluje na obustavljanje moje visine,s obzirom d a I nisam bash nesto visok???
Molim za pomoc,hvala unapred???!!!!! :dunno: :dunno: :clap: :clap: :wow:
« Last Edit: January 30, 2008, 12:12:30 AM by Tanja »

Offline Dymatize

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 160
  • Gender: Male
do sad sam vezbao bez ikakvih preparata
« Reply #1 on: January 29, 2008, 10:56:47 PM »
daj decko nemoj se zajebavati. jedi bonzite, pirinac, kikiriki, meso, mleko i jaja i za jedno 6 meseci kad buders dobio 10kg onda razmisljaj o tome.

Offline Ma$ter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 368
  • Gender: Male
do sad sam vezbao bez ikakvih preparata
« Reply #2 on: January 29, 2008, 11:20:06 PM »
Druze uzmi malo procitaj ovaj forum pod broj jedan....Vec podizes svoju tezinu pa oces da uzmes neke suplemente..ne razumem posto..imas 60 kg pretpostavljam da hoces da radis na masi...pod broj jedan sredi ishranu,pod broj dva sredi treninge posto treniras pet puta nedeljno smanji to na neka 3,4 puta.....Kreatin i ostali suplementi su ti dodaci ishrani dakle prvo sredi ishranu pa onda ono sto ne mozes da uneses ishranom unesi suplementima kao sto su whey protein,kreatin,glutamin,bcaa...Kreatin nije stetan osim ako nemas neke probleme sa bubrezima ili slicno...Rad u teretani uz pravilno vezbanje nece uticati na tvoju visinu procitaj vise o tome ovde ovde :link:...

e da firme kao biotech su ti najvece sranje tako da ti ne preporucujem da uzmes kreatin te firme....Procitaj bar ovu temu o kreatinu i nacices odgovore na sva pitanja koja si postavio....Takodje imas sekciju na sajtu teen bodybuilding odvoji neko vreme procitaj sta tu pise i nacices mnoge odgovore.....
« Last Edit: January 30, 2008, 12:39:15 AM by Lazic »
Kad pocnes da tones...pokusaj da se izvuces,mlataraj rukama...ako nemozes da se izvuces padni na dno i onda se odbaci nogama.
I isplivaj jaci nego ikada..

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: do sad sam vezbao bez ikakvih preparata
« Reply #3 on: January 30, 2008, 12:40:22 AM »
nema nezeljenih dejstva..ajde jos nesto malo o sebi..ovo je nedovoljno informacija..protein moze da ti zatreba..a ovo ostalo ..jos je rano
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: do sad sam vezbao bez ikakvih preparata
« Reply #4 on: January 30, 2008, 03:23:12 PM »
e sad sam se setila da pitam  :hitself:
u vezi glutamina.... potrosila sam ga,sta mislite da vezbam bez glutamina? sta bih jela umesto suplemenata? please.... :)
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Nemanja92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 185
  • Gender: Male
Odg: do sad sam vezbao bez ikakvih preparata
« Reply #5 on: January 30, 2008, 04:31:53 PM »
Ja mislim da kao prvo treba da smanjis treninge na 3,4 nedeljno jer misicima treba odmor da bi rasli.Procitaj temu koju ti je master linkovao meni je pomogla.Koliko si visok??Kako se hranis?Svi ovi preparati kako si napisao su samo dopuna ishrani a nikako nisu zamena.Prvo i osnovno moras da sredis ishranu.I prelistaj malo forum i naci ces sve sto te zanima a sta ti nije jasno pitaj jer su svi ovde da pomognu :)

Offline Filip

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
Odg: do sad sam vezbao bez ikakvih preparata
« Reply #6 on: January 30, 2008, 06:44:14 PM »
Visok sam 175,da,zelim da dobijem na masi,sto se tice ishrane to sam sredio,dakle jedem swe ono sto mi je preporucio jedan bilder,znaci kreatin mi i nije potreban,zato sam i pitao jer ne znam,mozda je ovaj(zaboravio sam nick) u pravu da prvo malo dobijem na tezini,ali mi bash i ne ide,gojim se sporo a jedem 6 puta,i to kvalitetnu ishranu,uglavnom belo mese,ovsene pahulje,voce,tunjevinu,spagete,itd.,uglavnom ono sto se preporucuje...hwala na owim informacijama....pozz :clap: :clap:

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: do sad sam vezbao bez ikakvih preparata
« Reply #7 on: January 30, 2008, 08:27:09 PM »
mozda je ovaj(zaboravio sam nick)

:lol: haha jbt jesi pomisljao da skrolujes malo gore i pogledas mu nick  :rolleyes01:

Sto se tice toga sto se gojis sporo a jedes 6 puta, zavisi koliko jedes  ;) jer ako jedes 6 puta al ko ptica onda samo jos vise ubrzavas metabolizam i jos vise mrsas, znaci bolje i 5 puta al kvalitetno.Naravno bilo bi najbolje kad bi ti mogao odma 6 puta da jedes velike obroke, ali mora telo da se navikne na to  ;) Probaj da jedes maximalno, zderi na silu, da razvuces zeludac i naviknes se.Onda ces moci vise da jedes i da rastes ;) Al polako i strpljivo, ne moze to preko noci.Jedi maximalno i vezbaj marljivo i sve ce doci, al mora strpljenja i vremena!
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Dymatize

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 160
  • Gender: Male
Odg: do sad sam vezbao bez ikakvih preparata
« Reply #8 on: January 30, 2008, 10:18:39 PM »
filipe i ja sam u "tvojim godinama" bio nalozen maksimalno na suplemente, al sam poceo da ih koristim tek pre par meseci sa 90kg. prvo i osnovno ti je da bacis alkohol i smanjis masturbiranje i bacis cigare jer ako toga neces da se odreknes onda bolji idi i kopaj zaradi neki dinar.
« Last Edit: January 30, 2008, 10:58:51 PM by Tanja »

Offline Dymatize

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 160
  • Gender: Male
Odg: do sad sam vezbao bez ikakvih preparata
« Reply #9 on: January 30, 2008, 10:22:06 PM »
evo da i ja nesto pitam, ljudi dajte dobar savet. imam 100kg visina 182 sta da uzmem za masu. ne zajebavam se ozbiljno pitam koji bi mi suplement valjao za takav poduhvat.