EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Glukoza,dekstroza,WHEY i ostalo-par pitanja  (Read 38116 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Glukoza,dekstroza,whey i ostalo-par pitanja
« Reply #10 on: February 01, 2008, 10:37:29 PM »
Ne moraju se kuvati...dovoljno je da ih stavis u posudu,prelijes mlekom,vodom,jogurtom,sacekas pola  sata, sat ( ja ostavim preko cele noci u frizideru ) i mozes da ih jedes...cisto da uoiju dda ne budu tvrde i neukusne

Mozes ti svake da izvadis iz kutije da jedes....reci kako si prosao  :lol: :lol: :lol:
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Glukoza,dekstroza,whey i ostalo-par pitanja
« Reply #11 on: February 01, 2008, 10:41:12 PM »
 :lol: Idem sutra valjda do grada da potrazim 'di ima, pa cu eksperimentisati malo :yes:

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Glukoza,dekstroza,whey i ostalo-par pitanja
« Reply #12 on: February 01, 2008, 11:14:15 PM »
pogledaj ovde i probaj da nadjes te ovsene ... njih ne moras ni da kuvas ni da potapas uvece za ujutru ... dovoljno je da ih prelijes pre jela sa malo vruce vode i sacekas jedno najvise 5 min i vec su gotove
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Giper

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 97
  • Gender: Male
Odg: Glukoza,dekstroza,whey i ostalo-par pitanja
« Reply #13 on: February 02, 2008, 08:03:22 AM »
Opet taj zob. :bored: Moj dorucak su uglavnom jaja,svapski sir i posle toga whey.
Nekada crna kifla,sir,neko meso od juce ili nesto suhomesnato.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Glukoza,dekstroza,whey i ostalo-par pitanja
« Reply #14 on: February 02, 2008, 02:19:52 PM »
ovsene mogu i ne moraju ;) meni je lakse da smutim malo veja u sejkeru i pljusnem preko ovsenih i to pojedem, nego da kuvam/przim jaja koja inace ne volim, ili jedem meso od juce koje mi je ujutru tesko i sa tim neki leba koji mi definitivno smeta :) bitno je da pojedemo ujutru slozeni secer + protein, a koja ce to namirnica biti, sve zavisi od toga sta nam vise prija ;)
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Glukoza,dekstroza,whey i ostalo-par pitanja
« Reply #15 on: February 02, 2008, 06:51:41 PM »
E ljudi slusajte, bio sam danas u najvecem marketu u gradu i nema ovsenih!!! :lol: Pa koja je ovaj Sombor rupa, ne mogu da verujem :wallbash1: Uglavnom, ima neke druge vrste, mislim da su bile sojine, psenicne i jos neke mislim; sta ako ne nadjem ovsene, koje su od ovih najslicnije? A i jeftine su krsa :yes: mislim da je bilo 20 din 250gr

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Glukoza,dekstroza,whey i ostalo-par pitanja
« Reply #16 on: February 02, 2008, 07:01:12 PM »
pogledaj u zdravoj hrani  :wallbash1: :wallbash1: :wallbash1: tamo mora da ima..

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Glukoza,dekstroza,whey i ostalo-par pitanja
« Reply #17 on: February 07, 2008, 09:00:32 PM »
Ima u zdravoj hrani :rolleyes01:

1.Nego, citao sam negde da posle treninga ne nastaje katabolizam ako imas masnih naslaga, nego se one prvo trose, jer to istina?

2. Ustajem ujutru u 7 i 15, u teretani sam od 8 do 9, kad se vratim onda doruckujem, posto mi ne smeta da vezbam na prazan stomak, stavise, cak mi i prija tako:) Znaci dorucak mi je kao i pwm(inace, kuci sam jako brzo, znaci kasika mi je u ustima izmedju 5 i 10 min nakon treninga). Jel ovo "ok":

Izmedju 2.5 i 5dcl mleka
50g ovsenih pahuljica
1 iseckana banana u to

-Izracunao sam da je to oko 77g uh i 24.5g proteina, to je otprilike 2/3 uh i 1/3 proteina...
(Nemam para za whey i ostalo :nonono:)

3. Da li da stavljam dekstrozu u to kao zasladjivac, ali najvise kao komponentu pwm-a(zasladjivac mi nije skoro ni potreban, posto mi se svidjaju i same zobene sa mlekom bez icega)? Koliko otprilike?(imam izmedju 80 i 85 kila)

4. Hteo bih da skinem masne naslage, pa sam se odlucio za bicikl. Pocecu verovatno u teretani pa kad malo otopli onda i napolju. Da li je dosta recimo 3 puta nedeljno po pola sata za pocetak, ili 5 puta nedeljno po pola sata(dok ne steknem malo kondicije). Jel smeta ako to radim zajedno sa teretanom(mislim na recimo 30min bicikl, pa odma tegovi)?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Glukoza,dekstroza,whey i ostalo-par pitanja
« Reply #18 on: February 07, 2008, 10:37:11 PM »
Quote
1.Nego, citao sam negde da posle treninga ne nastaje katabolizam ako imas masnih naslaga, nego se one prvo trose, jer to istina?
ako vezbas misice,onda  misici ulaze u katabolizam..ako radis kardio, opet ima redosled kako se trosi glikogen i postoji prag do kog se trosi salo pa opet ide na misice..
jer da je tako prosto ..salo bi se lako skidalo a misici ostajali ..

Quote
Izmedju 2.5 i 5dcl mleka
50g ovsenih pahuljica
1 iseckana banana u to
ovo ne ide ni posle rada u teretani a da ne pricamo posle kardia..posle svakakve aktivnosti ti treba sto prostiji uh ..zatim kvalitetan protein(prah) ili belancevina..

Quote
3. Da li da stavljam dekstrozu u to kao zasladjivac, ali najvise kao komponentu pwm-a(zasladjivac mi nije skoro ni potreban, posto mi se svidjaju i same zobene sa mlekom bez icega)? Koliko otprilike?(imam izmedju 80 i 85 kila)
dex ne sluzi kao zasladjivac..procitaj temu o pwm namenu secera

Quote
4. Hteo bih da skinem masne naslage, pa sam se odlucio za bicikl. Pocecu verovatno u teretani pa kad malo otopli onda i napolju. Da li je dosta recimo 3 puta nedeljno po pola sata za pocetak, ili 5 puta nedeljno po pola sata(dok ne steknem malo kondicije). Jel smeta ako to radim zajedno sa teretanom(mislim na recimo 30min bicikl, pa odma tegovi)?
podhitno moras da savladas neke osnove oko ishrane da bi to sproveo u delo..ili ces dugo tapkati u mestu, ili skidati kilograme na ustrb misica
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline unk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 120
  • Gender: Male
    • Prodaja auto delova
Odg: Glukoza,dekstroza,whey i ostalo-par pitanja
« Reply #19 on: February 14, 2008, 09:22:59 AM »
hmmm...citam sad ovde i nesto mi nije jasno...
1. meni je recimo ok obrok mesavina ovsenih,razanih...,malo suvog grozdja,malo suncokreta i kornfleks i sve to pomesano sa jogurtom [0,1%mm]...
sta tome fali?
ja se od toga nisam ugojio,a lepo me zasiti i da mi energiju...

2. muskarac na svoju kilazu treba da unese 2.5kcal/1kg, da bi normalno organizam obavljao svoje funkcije beztrosenja sopstvenih zaliha [znaci neko od 100kg treba da unese 2500kcal dnevno + jos koliko potrosi na treningu, zbog oporavka].
zasto onda nije dobro unositi kalorije?sta bi nas pokretalo onda? to je kao auto bez goriva....

 :dunno: