EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: napredak ili ne  (Read 1540 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jango

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
  • Gender: Male
napredak ili ne
« on: October 02, 2012, 12:45:04 PM »
Imam 17 godina i idem u teretanu 3 tjedna- 3 puta tjedno. Radim vjezbe iskljucivo za povecanje mase.
Prehrana mi se sastoji od +500 kalorija preko "maintainance" + whey kao pwm.
Znam da je to jako kratko vrijeme za teretanu, ali ja vec mogu vidjeti napredak. Zapravo neznam je li napredak.
Da pojasnim:
Gornji dio ruke mi se u opustenom stanju povecao za 0.75-1 cm. Tako i podlaktica. Tako i onaj dio podlaktice kod zgloba mi je uvijek bio najzgoljaviji dio cijelog tijela, a sad primjecujem da se malo zaokruzio.
Tesko da bi netko drugi to mogao primjetiti na meni, ali ja mogu.
E sad, moja dilema je posto su mi bas ti djelovi postali jako tvrdi da mozda to nije krv ili glikogen, ili nesto drugo sto onda cini misic vecim, a zapravo nije.
Sto se kilaze tice dobio sam oko 1.5kg ali je verovatno velika vecina toga voda. No ja se ipak nadam da je mali dio toga i nova misicna masa.

Nadam se da razumijete sto zelim pitati. Znaci, je li to stvarno napredak ili nesto sto ce splasnuti kroz neki period vremena?
Hvala puno i nemojte se ljutiti ako je pitanje uzasno glupo.
:)

Offline fantomcina

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 53
Odg: napredak ili ne
« Reply #1 on: October 02, 2012, 06:12:32 PM »
Pa sve zavisi kolika ti je ruka bila pre merenja ako si veoma mrsav to je onda napredak. A ne znam bas koliko mozes da napredujes za to vreme. Ali mora da prodje malo vise vremena da bi napredak stvarno uocio.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
napredak ili ne
« Reply #2 on: October 02, 2012, 06:15:05 PM »
Za 3 nedelje se ne moze nista desiti, za 3 meseca mozda. To sto si dobio je samo voda.


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: napredak ili ne
« Reply #3 on: October 02, 2012, 07:09:30 PM »
Nastavi da treniras, ne opterecuj se time, bolje misli o unosu dovoljne kolicine gradivnih materija i rezultati ce sami doci.