EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: potreban mi trening  (Read 3244 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline alexandrus92

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
potreban mi trening
« on: September 12, 2010, 05:38:39 PM »
Pozdrav otkrio sam ovaj forum prije par dana i mnogo mi se svidio,iso sam u teretanu jedno 3-4 mjeseci pa sam batalio ljeti jer me nije bilo volja... pa sam sada odlucio ozbiljno da pocnem.... Visok sam 175cm i tezak oko 65kg,ovako mi je izgledao trening :

pon: grudi,ledja
uto:biceps,ramena,triceps
sri: kardio (trcanje,plivanje,vreca)
cet:noge,podlaktice
pet:opet neki kardio
sub:pauza

-svaku vjezbu sam radio po 3 serija po 10 ponavljanja

Zamolio bi nekoga ko se razumije u ovo da mi pomogne da napravim dobar plan za treniranje, uracunajuci da 3x sedmicno idem na kikbox.Ishrana mi je dosta raznovrsna i svaki dan jedem svjeze voce i povrce.

-zanima me takodje je li dobro svaki dan ici npr prije teretane na plivanje,trcanje ili odraditi koju seriju na dzak



Offline RoflKopter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 183
  • Gender: Male
Odg: potreban mi trening
« Reply #1 on: September 12, 2010, 10:10:36 PM »
Pozdrav, dobrodosao na forum. :)

Cilj ti je pretpostavljam misicna masa? Ako je tako, trebao bi izbaciti kardio aktivnosti (plivanje, kik boks, trcanje, bicikl), i posvetiti se teretani i naravno X faktoru, ishrani. Prije svega sredi ishranu, potrebni su ti proteini (piletina, curetina, riba, junetina, jaja), ugljikohidrati (pirinac, krompir, zitarice), a voce smanji na dve vocke dnevno. Potrebno je da jedes 5-6 puta dnevno, i da jedes obimno za masu. Kad sredis ishranu, a ukoliko ti finansije dozvoljavaju, uzmi neku suplementaciju.

Sto se tice treninga, predlozio bih ti moj prvi trening:

Ponedeljak: grudi/biceps
Utorak: Odmor
Sreda: Ledja/triceps
Cetvrtak: Odmor
Petak: Ramena, podlaktice
Subota: noge

Mozes raditi i varijacije sa dva dana treninga, pa jednim danom odmora, iscitaj forum pa ces vidjeti sve i naci sta ti odgovara. :) Takodje mozes varijacije sa ponavljanjima i serijama, ali za to bolje iscitaj forum gdje je precizirano na sta se misli.

Eh, a sad da sacekas jos nekog malo iskusnijeg da te mozda jos bolje uputi. :yes:

Offline alexandrus92

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: potreban mi trening
« Reply #2 on: September 13, 2010, 04:23:27 PM »
hvala za brz odgovor  :)

koja bi bila po tebi optimalna tezina za moju visinu, i jel bas neophodno izbaciti ove kardio aktivnosti?

Offline RoflKopter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 183
  • Gender: Male
Odg: potreban mi trening
« Reply #3 on: September 13, 2010, 10:17:44 PM »
Nije bas brz, ali neka bude po tvome. :lol:

Zavisi sta zelis da postignes, odnosno kakav izgled. Mislim da bi 85kg (misici) za tvoju visinu bio veoma dobar izgled, znaci ceka te jos dosta rada.

Kardio trening trosi i misice (pogotovo trcanje/bicikl 35-40 min). Dok si na programu na masu, kardio treninzi su ti kontradiktorni. Ti si veoma mrsav, i svaki napredak u masi ti je dobrodosao, ako jos dodamo da imas brz metabolizam, kardio efekt bi te unistio (jos ako ne bi koristio neke proteinske suplemente) mozda bi cak izasao i mrsaviji nego sto si sad.

Eh, sada tu ima i dosta psiholoskog momenta. Imam druga koji je visok 196cm i ima 62.5kg (mozes samo zamisliti kako izgleda). Trenira kosarku (nekad ima treninge dva puta dnevno), a zeli da se udeblja, a jednostavno ne moze da ostavi kosarku, jer je obozava. Sada ako je isto s tobom i kik boksom, to moze biti problem.

Moje misljenje je da bi bilo najbolje da se maksimalno posvetis izgradnji misicne mase, izbaci kardio totalno, a plivanje, udaranje dzaka prije teretane ni slucajno! Bice vremena kad ces raditi kardio, ako nabacis vecu masu, pa se budes definisao. Do tada, gruvaj masu, vjeruj mi, vrijedi. ;)

Odluci sta zelis, istrazi malo po forumu ishranu i treninge, vidi da li mozes finansijski da izneses suplemente, pa se javi da napravimo jelovnik, trening i ostalo. :)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: potreban mi trening
« Reply #4 on: September 13, 2010, 10:25:25 PM »
Ako zelis da budes dobar u kik boksu taj trening nije za tebe.Tebi treba eksplozivna snaga,pogledaj na youtube kako treniraju borci.To donosi misicnu masu ali ne drasticnu kao bilderski pristup treningu
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline alexandrus92

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: potreban mi trening
« Reply #5 on: September 14, 2010, 04:38:57 PM »
Ako zelis da budes dobar u kik boksu taj trening nije za tebe.Tebi treba eksplozivna snaga,pogledaj na youtube kako treniraju borci.To donosi misicnu masu ali ne drasticnu kao bilderski pristup treningu
nisam nista mislio da se bavim tim sportom nego mi se mnogo svidja i pomaze mi da izbacim sav stres dana i tako...
vidi da li mozes finansijski da izneses suplemente
pa mogo bi da unosim te suplemente ali nisam nesto upucen u te stvari a i ne bi volio nista od tih hemijskih stvari da unosim

Offline RoflKopter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 183
  • Gender: Male
Odg: potreban mi trening
« Reply #6 on: September 16, 2010, 09:58:38 PM »
I teretana ti pomaze da izbacis sav dnevni stres iz sebe na kraju dana. :)

Nisu to neke hemijske stvari, predlozio bih ti Whey, ili gejner (ja koristim), jer si veoma mrsav, i bolje ti je da sredis masu, jer masa je mama! Vjeruj mi, nista opasno, i nista nezdravo. :yes:

Offline alexandrus92

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: potreban mi trening
« Reply #7 on: September 17, 2010, 03:01:58 PM »
inace se bas tesko debljam, mozda i probam to ali ne vjerujem...
a sto se tice ovog treninga koliko bi mi predlozili ponavljanja i serija.... ja sam inace radio 3 serije po 10 ponavljanja tako svaku vjezbu, poceo sam sa srednjom kilazom i onda svaku seriju malo pojacam tezinu

Offline alexandrus92

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: potreban mi trening
« Reply #8 on: September 21, 2010, 08:51:51 PM »
moze li mi ko preporuciti koliko serija i ponavljanja da radim posto sam kao gore navedeno radio 3 serije po 10 ponavljanja