EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: RAMENA!  (Read 57420 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #80 on: May 15, 2010, 06:57:46 PM »
znaci da izbacim press bucicama,oznosno millitary i da neradim super serije,

znaci stojece letenje 4 serije srednje rame
i prdkolnjeno letenje 4 serije zadnje rame

 i smith prednje ili zadnje:)


pod 1 mrzim smith .. posebno za ramena gde ti treba kako pokretljivost tako i snaga u svim ravnima a ti se ogranichavash samo na jednu ravan .. po meni siguran put za povredu pre ili kasnije ..

radi military press nisi me razumeo .. to treba da ti je osnova .. to je compound lift koji ti radi celo rame .. ostalo su finese .. uzmi powerliftere koji za ramena rade samo military i ajd ako rachunash bench (prednje rame )  pa nisam video puno njih da muche muku sa malim ramenima ...

izolacione ti dolaze kao neka dopuna recimo za zadnje rame ... tebi treba u sushtini jedna vezba za svaku glavu ramena .. ne unishtavanje od 2 sata za mishic koji je zapravo mali i slab... josh ako rachunash da 90% populacije se ubija od bencha i samim tim pretrenira prednje rame ja ne bih vishe od 3 vezbe za ceo trening ramena radio ... to nek bude osnova .. i onda prati i ubacuj neke naprednije tehnike KADA DODJE VREME ZA TO I KADA BUDE BILO POTREBE ZA TO ...

gledam ljude koji udju u teretanu i za godinu dana (ovo je sada uopshteno ne odnosi se nuzno na tebe )izmenjaju sve od gigantskih serija drop setova ovoono lactic pizde materine .. ne znam odakle im vishe ideje ... i shta onda ?? pa ti treba godinama da rastesh i SHOKIRASH MISHIC ... kako cesh ga shokirati za 3-4 godine ..?? 

ne znam ukratko kad chitam ovo meni je u glavi samo jedna slika ..

[IMG=http://img576.imageshack.us/img576/9053/graphf.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

na slici obrati paznju na krivu .. ,, need for training complexiti'' i prati kako se menja kroz faze treninga ... i sada vidi gde si ti sa vezbachkim stazom i verujem da cesh shvatiti shta hocu da kazem ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline juice

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #81 on: May 15, 2010, 07:04:17 PM »
oke...al nmg da skapiram sta si hteo da mi kazes sa ovom sliko...jbg,sry:)

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #82 on: May 15, 2010, 07:10:55 PM »
oke...al nmg da skapiram sta si hteo da mi kazes sa ovom sliko...jbg,sry:)

pa josh ti kazem koji deo da gledash ...
(ae objashnjenje i za ostale koji chitaju ovo i ne kontaju .. )
to ti je odnos vezbachkog staza i potrebe za slozenosti treninga ...

jel vidish kako ta kriva pochinje jako nisko tako treba i trening da ti izgleda na pochetku jako jednostavno umerenog obima umerenog intenziteta .. jel vidish da tek posle 18 meseci (ovo nije neki kanonski text i varira sve ovo za razlichite individue ali moze da koristi kao smernica .. da bi stvorili sliku shta se deshava ... )pochinje neko uvodjenje komplikovanijih metoda tj potreba za uvodnjem raznih nachina da naterash mishic da se adaptira van linerane progresije tezinama ... kontash sada  ...

znachi kako raste ova kriva tako raste potreba da uvodish razne metode da naterash mishic na adaptaciju ukratko ... na x osi ti je vreme izrazeno u mesecima ..  ukratko .. ostale linije ignorishi za sada samo cesh se zbuniti gledaj samo tu jednu krivu
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline nenadns

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 868
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #83 on: May 15, 2010, 07:20:30 PM »
moj savet...ne treba ti poseban dan za ramena...pocetnik u teretani 3x nedeljno full body coumpund vezbe...posle nekog vremena podelis telo na gornji i donji deo i tako ga radis i sto 3x nedeljno naizmenicno rotiras gornji i donji deo tela na svakom treningu...kad postanes velik i prejak znaci za jedno par godina krenes da radis ove zezancije sa giant setovima opadajucim glupostima...
Out of the night that covers me,
Black as the pit from pole to pole,
I thank whatever gods may be
For my unconquerable soul.

In the fell clutch of circumstance
I have not winced nor cried aloud.
Under the bludgeonings of chance
My head is bloody, but unbowed.

Beyond this place of wrath and tears
Looms but the Horror of the shade,
And yet the menace of the years
Finds and shall find me unafraid

It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.

Offline juice

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #84 on: May 15, 2010, 10:51:50 PM »
kk...hvala vam :) ;)

Offline juice

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #85 on: June 10, 2010, 11:44:05 PM »
jel ima neko mozda video od ove 3 vezbe

Jednorucno lateralno letenje. Ova forma dolazi od dvostrukog Mr.Olympie Dzeja Katlera. Uzmite bucicu u jednu ruku. Drzeci ruku, malo savijenu, dizite bucicu dok vam ne bude u ravni sa podom. Drzite jednu sekundu. Vratite u pocetni polozaj. 3 radne serije od 8-10 ponavljaja.


Sedece letenje kablovima. Ako ste gledali Kolemanov DVD, znate koja je ovo vezba. Sedite iznad kablova, drzite ruke povijene, koncentrisite se na ramena i ispravite ruke. Zadrzite jednu sekundu, vratite u roku od 3. 3 serije od 12-15 ponavljaja.


Letenje ispred glave. Stojite uspravno, uzmite plocu koju cete drzati obema rukama. Ruke prave, dlanovi jedan prema drugom. Polako dizite plocu do trenutka kada su vam ruke paralelne sa podom, zadrzite malo, a onda vratite. Ne dopustite inerciji da vam pomaze, ne ljuljajte se, vec zakljucajte torzo kroz ceo pokret.

i ako moze neko da mi kaze koji deo pogadjaju prve 2 vezbe

hvala unapred

Offline snake85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 275
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #86 on: June 11, 2010, 02:58:15 AM »
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/
samo klikni da deo tela koji te interesuje i pojavice se spisak svih mogucih vezbi a klikom na vezbu izlazi video opis vezbe...snaci ces se
kakve su ti misli takav ti je zivot!!!

Offline Sekulla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 336
  • Gender: Male
  • Aquila non capit muscas!
Odg: RAMENA!
« Reply #87 on: June 11, 2010, 11:15:00 AM »
Jos na pocetku teme Mr X rece "manje tezine za vezbe ramena", a sta je sa brojem ponavljanja u tom slucaju, i dalje ostaje onaj pattern 12-10-8-6?
Jel dovoljo 3 vezbe po 4 serije za ramena?
Poslusah vas savet i ne pijem metan! Medjutim uzeo sam glutamin.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: RAMENA!
« Reply #88 on: June 11, 2010, 11:50:26 AM »
manje tezine za letenja uvek.da se ne bi desilo da radite letenje sa 25kg :)
br ponavljanja slobodno van sablona,da gori misic
pogledaj kako charls glass savetuje letenje da se radi..vrh je
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: RAMENA!
« Reply #89 on: June 11, 2010, 02:04:10 PM »
pogledaj kako charls glass savetuje letenje da se radi..vrh je

ovo?



Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads