EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Peptidi- (GHRP-GHRH)  (Read 29194 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Peptidi- (GHRP-GHRH)
« on: December 02, 2012, 11:56:54 PM »
Veliki sam ljubitelj i propagator peptida (GHRP-GHRH), pa sam odlucio da napisem par reci o njima.

Sta su peptidi? Peptidi su aminokiseline medjusobno povezane sa peptidnim vezama, ima ih mnogo razlicitih a ja zelim da kazem par reci o GHRP i GHRH- ovi peptidi se koriste za "oslobadjanje" hormona rasta iz hipofize tako da se u stvari najveci deo koristi od njih dobija upravo od hormona rasta.
Par reci o hormonu rasta:
Hormon rasta je odgovoran za regulaciju inzulina (metabolizam glukoze), sintezu proteina, prenos amino-kiselina kroz celijske membrane, faktor rasta-1 (metabolicki hormon jetre) i IGF-2, rast kostiju i metabolizam masti. Takode ima i veliki efekat na imunološki sistem, opravlja i obnavlja tkiva kako unutrasnjih tako i vanjskih organa i sam hormon rasta je dobio epitet "eliksir zivota".
Hormon rasta se proizvodi u hipofizi koja ga zatim "pusta u opticaj"- inace tokom zivota on se proizvodi u manje-vise jednakoj kolicini ali ga hipofiza iz razno-raznih razloga ne otpusta u opticaj i on tamo "propadne". Medjutim za taj problem postoji resenje- peptidi tj GHRP-ovi i GHRH-ovi
GHRH (growth hormone releasing hormone)- ovaj peptid se veze za receptor koji sluzi za otpustanje hormona rasta te na taj nacin stimulise "otpustanje" hormona rasta- inace ovi peptidi imaju daleko slabiji ucinak od GHRP-ova, sa kojima se koriste u kombinaciji. Ima vise podvrsta ovih peptida i od njih treba koristiti CJC-1293 ili jos nazvan Mod GRF 1-29 i CJC-1295 without DAC. Ostale podvrste ne bih preporucio.
GHRP (growth hormone releasing peptide)- ovi peptidi su najbolji i cesto se koriste u kombinaciji sa gore navedenim GHRH peptidima, ali mogu se koristiti i sami- kad se koriste sami imaju nesto slabiji efekat no s druge strane ova opcija je puno jeftinija.
Vrste GHRP-ova:
GHRP-6- ovo je prva generacija i jos uvek se uveliko koristi, ovaj peptid je zapravo najsigurniji za koristenje jer prilikom i malog predoziranja se pojavljuje strahovita glad tako da se pomocu ovoga moze "orijentisati" doza- inace "normalna" ili blaga glad je uobicajena pojava i ova vrsta gladi se potpuno razlikuje od gladi dobijene predoziranjem.
GHRP-2- ovaj peptid je oko 30% jaci od GHRP-6 sto je s jedne strane dobro no s druge strane kad previse stimulisete hipofizu s peptidima tj predozirate osim hormona rasta otpusta se i kortizol i prolaktin, sto i nije bas najpozeljnije.
Ipamorelin- s ovim peptidom se nemozete predozirati, ali ovaj peptid je i ubedljivo najskuplji, a i razlog zasto nemozete predozirati s ovim peptidom je sto je najslabiji- tj najaca doza ovog peptida je jednaka recimo dozi od 80 mikrograma GHRP-6 tako da je pametnije jednostavno koristiti 80 mikrograma GHRP-6 a to je ujedno i 3 puta jeftinije.

Kako se unose ovi peptidi:
Pomocu inekcije u potkozno masno tkivo (potpuno bezbolno). Inace vidio sam da se reklamiraju razne tablete i sprejevi s peptidima- no oni su potpuno beskorisni tj uneseni na taj nacin nemaju ama nikakvog efekta. Dakle uz same peptide treba imati i inekcije za inzulin, alkohol za dezinfekciju i vodu za inekcije.
Inace oni se popravilu koriste uvecer ili ponekad ujutro. Dovoljna je jedna doza uvecer za bi se poceli dobijati rezultati- pozitivni efekti su poboljsano stanje koze i kose, blaga regeneracija svih organa, poboljsano mrsavljenje, bolji san, bolji imuni sistem itd...
Jedina teskoca je sto sama glukoza i insulin imaju "unistavaju" peptide pa se ovi ne smeju koristiti barem 60-90 min nakon jela, i nakon inekcije peptida treba pricekati jedno pola sata do iduceg obroka. Doduse za cisto proteinske obroke vreme moze biti i znatno krace.
Treba dodati da su peptidi nisu uopste stetni (osim za debile koji koriste mnogostruko vece doze od potrebnih) i da nakon prestanka koristenja hipofiza nastavlja normalno sa radom, bez ikakvih problema- cak je i primeceno da vecina ljudi koji su ih koristili, kad su prestali su imali bolji nivo hormona rasta nego pre sto su poceli koristiti peptide.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Peptidi- (GHRP-GHRH)
« Reply #1 on: December 03, 2012, 12:06:52 AM »
Jesi koristio nesto od njih?


Ovo prebaciti u AAS sekciju.

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Peptidi- (GHRP-GHRH)
« Reply #2 on: December 03, 2012, 12:09:11 AM »
Jesi koristio nesto od njih?


Ovo prebaciti u AAS sekciju.

Ja mislim da ovo nije za AAS sekciju peptidi nisu steroidi a ni ilegalni koliko ja znam?
Povremeno koristim GHRP-2 + CJC-1293, takodje moja mama koristi istu kombinaciju.
Mislim da su peptidi korisni za vecinu ljudi od onih u srednjim 30-ima do starijih.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Peptidi- (GHRP-GHRH)
« Reply #3 on: December 03, 2012, 12:15:32 AM »
Ja mislim da ovo nije za AAS sekciju peptidi nisu steroidi a ni ilegalni koliko ja znam?
Povremeno koristim GHRP-2 + CJC-1293, takodje moja mama koristi istu kombinaciju.
Mislim da su peptidi korisni za vecinu ljudi od onih u srednjim 30-ima do starijih.

Gde zivis?

Peptidi sigurno ne spadaju u suplementi podforum. Ne znam koliko je "legalno" koristiti GH koji si kupio od nekog lika na crno. A za peptide uopste znam da je legalno u USA.

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Peptidi- (GHRP-GHRH)
« Reply #4 on: December 03, 2012, 12:24:01 AM »
peptidi nisu isto sto i GH. I u sustini peptidi nisu ni legalni ni ilegalni-tj spadaju u takozvane "research chemicals" tj sluzbeno ih mozete kupiti ali ako vas neko pita (a niko nista ne pita) onda biste trebali reci da kupujete za istrazivanje na svom zamorcu a ne za licnu upotrebu. Tako je i u SAD i vecem delu Evrope, nisam siguran ali mislim da ni u Srbiji nisu kontrolisana substanca. Sami peptidi su se mogli do nedavno kupiti na e-bay, sad ih vise ne vidim. Inace, vecina peptida u opticaju u Evropi je Kineskog porekla- a rekao bih za Kineske da nisu nesto puno losiji od americkih, problem je sto variraju od bocice do bocice- tj jedna bude malo jaca druga malo slabija.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Peptidi- (GHRP-GHRH)
« Reply #5 on: December 03, 2012, 08:16:03 AM »
svuda u svetu su ilegalni u kada je u pitanju zloupotreba u sportu.

Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Peptidi- (GHRP-GHRH)
« Reply #6 on: December 03, 2012, 09:32:11 AM »
svuda u svetu su ilegalni u kada je u pitanju zloupotreba u sportu.

Ilegalni su za sopstvenu upotrebu, ali nisu za "istrazivanje"  :lol: A i ne mogu se detektovati nikako  :)

Offline Fat Dragon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1032
  • Gender: Male
Odg: Peptidi- (GHRP-GHRH)
« Reply #7 on: December 03, 2012, 10:13:39 AM »
Znači ja kad odlučim da počnem koristiti sredstva sa određenim hemijskim svojstvima zamorca pod ruku i pravac apoteka. :yes:
Neka osjećaj bude s tobom.
Gym & Gym, Slovačka 17, Novi Sad.Tu Bukas ko kanda bilduje.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Peptidi- (GHRP-GHRH)
« Reply #8 on: December 03, 2012, 10:17:33 AM »
Ilegalni su za sopstvenu upotrebu, ali nisu za "istrazivanje"  :lol: A i ne mogu se detektovati nikako  :)
kad budu zeleli da se detektuje naci ced nacina da se radi test..kao i sve ostalo sto kada su poceli ne amerikanci da koriste i pobedjuju amere
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline BUKAS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 983
  • Gender: Male
Odg: Peptidi- (GHRP-GHRH)
« Reply #9 on: December 03, 2012, 11:49:12 AM »
Zmaju da ali moraces prvo preko grane  :lol:
Long live Galenika!

Bukas- Lični trener
https://www.facebook.com/BUKAS88?ref=aymt_homepage_panel

Free Fighters Gym- FFG Novi Sad