EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ulazak na sopstvenu odgovornost ...nemoj posle da kazete da niste bili upozoreni  (Read 40748 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Gagi

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 702
  • Gender: Male
Prva stvar koju mozes i treba da uradis, je da izbacis tu cokoladu i koka-kolu.Zameni koka kolu vodom, znaci pocni da pijes vodu ali nikada, nikada vise nemoj da unosis 2 litre tecnosti od jednom kao sto si to cinila sa koka kolom.Voda, 2 - 3 litre rasporedjeno u toku dana.Ukoliko pijes neke sokove a nisi napisala jer mislis da posto su prirodni vocni ili kako vec, su ok, i to zaboravi.Cokolada isto postaje tvoja proslost, a naravno i taj sladoled.Po meni neka te tri stvari budu prva promena za prvih dvadesetak dana.Onda bi mogli da predjemo u drugu fazu gde bi na svakih 10 dana jedan tvoj los obrok zamenili jednim dobrim.Kada ih zamenimo sve, u trecoj fazi cemo da radimo na tome da ih bude malo vise, dok ne dodjemo na 6 ili 7 malih i kvalitetnih obroka koji ce da ubrzaju tvoj metabolizam.Ovo je neki opsti plan koji naravno mozemo da menjamo u hodu u zavisnosti od toga kako tvoje telo bude reagovalo.Ovako bih ja radio, moguce da Lazic ili neko ima mozda i bolju strategiju, pa cemo da vidimo.

Sto se tice tih dijeta koje si dobila, ne mozes da mesas njih i ovo sto ti mi pricamo.Dijeta od 1200 kalorija je nagla promena za tebe!Svaka dijeta u kojoj se ne menja unos kalorija je nesto na sta se organizam vrlo brzo navikne.Da li znas odakle treba da dolaze te kalorije? Ta dijeta sa dva vocna obroka je glupost!Znaci ne mozes da izmesas te dijete sto si dobila i malo ovoga sto ti mi pricamo i da napravis ne znam sta.Ili slusaj nas ili njih, a svako eksperimentisanje na klinici i Cigoti ti se vec obilo o glavu i ti sad opet spominjes neke lekare i neke njihove vocne dijete.Ne razumem zasto...

Ja ti predlazem ovakav put, ide polako ali to su trajne promene koje ce promeniti ceo tvoj zivot.Sto se tice fizickih aktivnosti, za pocetak setaj, pa cemo da vidimo kako telo reaguje i da planiramo dalje.   
"There's no point trying to leave 'til you've learned all your Kung Fu."

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Postepeno cemo da ti menjamo navike, sto zbog zdravlja, sto zbog lakseg prevazilazenja psihickih kriza. Razumem da je tesko menjati dugogodisnje navike i zato, bez sale, predlazem i mentalne vezbe, u stilu da kada trebas da pojedes nesto ili necemu odolis, kazes sebi : do sada sam radila protiv sebe, a od sada cu za sebe. Jacaj volju i raduj se, jer radis nesto  sto ce sigurno dati rezultate. Nemoj da ocajavas i budes opsednuta racunanjem koliko je jos ostalo da skines, jer sto vise vaga pokazuje, glava vise misli "ja to nemogu". Na svaki pojedinacni skinuti kilogram gledaj kao na jos jedan korak blize cilju.

Sto se tice fizicke aktivnosti koja ti je preporucena (15 minuta setnje ), pocni sto pre. Iako deluje suvise lako, taj tempo je idealan za tebe, zbog adaptacije organizma (kardiovaskularnog sistema) na aktivnost, a bice blizu ili u samoj aerobnoj zoni pulsa ( kada se najefikasnije sagorevaju masti u toku same aktivnosti).

U ishrani, predlazem da pored izbacivanja koka-kole, sladoleda, cokolada i sl., pocnes preostale namirnice da zamenjujes "manjim zlom": beli hleb za integralni, burek za ovsene, przeno za bareno. Ljudi koji imaju problem sa gojaznoscu, cesto dosadu ubijaju jelom. Bavi se sobom, neguj se, setaj i tako ispuni vreme. Posto ti je metabolizam jako usporen, sve ono sto si navela da jedes i iste kolicine hrane (osim koka-kole, slatkisa), podeli na 5-6 delova-obroka u toku dana.






 
« Last Edit: May 03, 2007, 03:00:09 AM by Dragana »
Should I stay, should I grow...

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
posle konsultacija za covekom koga veoma postujem i cenim sve sto zna..a tako nesto sam i ja mislio..da se oglasim

znaci tvoj slucaj je veoma specifican i on zahteva licno nadgledanje..posto na ovaj nacin to ne moze da se izvede ja ti preporucujem da ako imas mogucnosti neki period vezbanja radis pod strucnim nadzorom..
zasto tvoji krvni sudovi su u losem stanju zbog kilograma koje imas..Uhodavanje u fizicku aktivnost mora da traje najmanje 30-ak dana..To mora da se nadgleda da ne bi doslo do nekih problema..
znaci ja mogu da ti savetujem sada prelazak na novi rezim ishrane na koji ces se prilagodjavati takodje 30-ak dana..
ali opet to ne moze da bude isto kao da radis sa nekim ko je nonstop u kontaktu sa tobom..
imamo ovde dvoje trenera koji zive u beogradu ja cu da im posaljem poruke sa ovom temom
da li si u stanju da odes do njih ili su oni voljni da ti pomognu sa te strane moraces sa njima..
znaci ja cu da se upustim u nesto sto moze da se posavetuje putem neta, a to je da se napravi neki jelovnik, da prekontrolisem jelovnik koji si ti napravila..
ipak mi je tudje zdravlje na prvom mestu.. a ovako ne mogu da budem 100% siguran u ono sto moze da se desi..
Znaci videcu da ti ispisem neki jelovnik koji nije uopste slican sistemu koje koriste druge devojke ali mislim da ce ti pomoci da skines odredjen deo kilograma..
kao fizicku aktivnost ti preporucujem laganu setnju kreni od 15 minuta ujutu i uvece od sutra..
..

ODLICNO..

Offline aleta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Hvala vam svima na podrsci.
Dragana, taj psihicki momenat je mozda i najvazniji. Prvo pocnes probleme da zatrpavas hranom a onda se zatvori krug. Jedes sto si nezadovoljna, nezadovoljna si sto si debela,... :)
Gagi, nisam nameravala da mesam dijete, napisala sam da mi je to bila ideja pre nego sam otkrila sajt.
Prvi dan je poceo sasvim OK. Setnjom. I pripremljenim flasama vode umesto koka kole.
Pedja, da li je tvoja prijateljica imala problema sa viskom koze posle skidanja 60 kg za tako kratko vreme?

Offline gavranac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 177
  • Gender: Male
  • Alhemija, nauka mi najmilija!
    • English to Serbian translations
Pozdrav Aleta.

Svaka chast za reshenost, makar bila i na "papiru". Ovde cesh pronaci dovoljno korisnih saveta za reshenje svog problema, ali niko nece moci da ti reshi najveci problem i prepreku za ostvarenje tvog cilja, a to je volja ili nedostatak iste. Nikako nemoj naglo pochinjati sa bilo kakvim promenama, kao shto ti je Lazic vec rekao, iz par razloga - prvi je zdravstveni, a drugi psihichki. Svako ko reshi da udari po problemu iz sve snage suochava se sa isto toliko naglim gubitkom motivacije kada shvati da ni taj ekstremni pristup ne daje dovoljno dobre rezultate. Budimo realni, ono shto se godinama slagalo nece nestati preko noci, toga si kako vidim i sama svesna. Pripremi sebe za to da ce ti biti potrebno vishe od godinu dana da se iole dovedesh u red. Isto tako, stavi sebi za cilj da skinesh jedan kilogram nedeljno, na pochetku ce to verovatno biti vishe (noviji vishak sala odlazi mnogo brze od starog), ali cesh se na ovaj nachin samo obradovati ako predjesh normu za tu nedelju, a ne da kazesh sebi: "pet kila do petka", pa se razocharash i zapadnesh u malodushnost. Svima je nama ovde lako da ti prichamo i dajemo savete, ali niko od nas nije u tvojoj kozi. Medjutim, Lazic, Pedja i josh neki profi ljudi sa ovog foruma redovno se suochavaju  sa problemom slichnom tvom, pripremajuci se za takmichenja i nabacujuci kolosalnu masu, da bi potom preshli na restriktivne dijete zarad ljute definicije. Njihovi umovi su tako trenirani godinama i njima je to kao "dobar dan" - skoro. Druga stvar koju zelim da ti kazem je - ne razmishljaj previshe. Problemi sa vishkom koze i slichno minorni su naspram onog koji sada imash (manje u estetskom, vishe u zdravstvenom smislu), pa nema smisla da ti oni posluze kao izgovor.Tebi treba podrshka. Ovde cesh je uvek naci, ali to nije dovoljno. Morash naci snagu u tebi dragim ljudima koji ce verovati u tebe, a ti ih necesh razocharati. Ali prvenstveno je nadji u sebi. Sve u svemu, veoma ti se divim shto imash snage da menjash stvari, ako ovo uspesh, dobicesh hiper dozu samopouzdanja, to je sigurno! Verujem da si barem tekstom pokazala da posedujesh ljudske kvalitete neophodne za ovakav poduhvat.  :yes: :thumbup1: :respect:

Pozdrav!
<a href="http://prevedi.rs/">English to Serbian Translations</a>
<a href="http://www.onnutrition.com.au/categories/Resveratrol/">Resveratrol</a>

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Pozdrav i od mene :)
Ne bih ponavljala sve ono sto su ti ovi dobri ljudi napisali. Preci cu na konkretno...visak koze. Bez obzira kolko si svesna toga da je nabitnije da smrsas zbog svog zdravlja, verujem da te mnogo muci i pitanje, kako ce to sve kasnije da izgleda. Jos uvek si u godinama kad koza ima joj kakvu takvu elasticnost, tako da sto duze cekas, imaces i vecih problema sa kozom nakon mrsavljenja.
Sta mozes da uradis?! Prvenstveno da mrsavis postepeno, da ne zuris nigde. Da redovno mazes mleko za telo koje u svom opisu ima "za zatezanje". Pazi, to mleko nece imati neki drastican efekat zatezanja ali opet, sadrzi neke dodatne sastojke u odnosu na obicna. Nije bitan prozvodjac. Da pijes dovoljno tecnosti (to ces polako da uvodis i postepeno povecavas kolicinu). Ako se setim jos necega, napisacu. To je to...i da se nadas da ti je koza jos uvek dovoljno elasticna. Da se razumemo...koza nikada vise nece biti ista. Ali posto poznajem par osoba koje su skinule drasticno mnogo kilograma, znam i da na kraju to ne izgleda toliko tragicno. A i veruj da to sada treba najmanje da te brine.
:flowers:
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Lenja buba

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 69
Pozdrav za tebe Aleta. Nemash pojma koliko te dobro razumem i koliko me je dirnuo tvoj post, i navijam za tvoj uspeh chitavim svojim bicem. Chitajuci komentare dragih nam bodibildera, i savet tebi da nadjesh lichnog trenera, a to je i meni palo na pamet u mom sluchaju, jer ne mozemo mi, neutrenirani, debeli, kilavi, bash mnogo sami sebi da pomognemo i da vezbamo pravilno a bez posledica na neshto drugo - pala mi je na pamet ideja o otvaranju kluba - teretane za nas ovakve ... gde bi dolazili samo teshki suchajevi i svako bi imao tih sat vremena svog trenera i mozda u okviru tog kluba i nutricionistu, a blamaza bi bila svedena na minimum jer bi svi bili u istoj kozi i cak bi pozitivno uticali jedni na druge kurazeci se i gledajuci uspehe onog drugog. Mozda tako neshto vec postoji u Bgdu a da ja i ne znam ... evo kad pomislim samo da odem u obliznju teretanu i pochnem da vezbam nekako mi je bez veze da se nadjem medju mladicima i devojkama, ja u godinama i sa kilogramima i osecala bih se kao da ne pripadam tom svetu.

Offline aleta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Kilogram manje za tri dana :)

Offline Fanatic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 93
  • Gender: Male
Pozdrav i od mene Aleta.Svaka cast na hrabrosti i cestitam ti na cvrstoj volji da svoje telo dovedes u red.Ovakve odluke su jako teske jer traze mnogo odricanja.Ja ti iskreno zelim da u tome istrajes i da ti licno budes jednog dana zadovoljna.Srecno!
Sponsored by Pansport Novi Sad

Offline milicca1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 54
  • Gender: Female
Pozdrav za tebe Aleta. Nemash pojma koliko te dobro razumem i koliko me je dirnuo tvoj post, i navijam za tvoj uspeh chitavim svojim bicem. Chitajuci komentare dragih nam bodibildera, i savet tebi da nadjesh lichnog trenera, a to je i meni palo na pamet u mom sluchaju, jer ne mozemo mi, neutrenirani, debeli, kilavi, bash mnogo sami sebi da pomognemo i da vezbamo pravilno a bez posledica na neshto drugo - pala mi je na pamet ideja o otvaranju kluba - teretane za nas ovakve ... gde bi dolazili samo teshki suchajevi i svako bi imao tih sat vremena svog trenera i mozda u okviru tog kluba i nutricionistu, a blamaza bi bila svedena na minimum jer bi svi bili u istoj kozi i cak bi pozitivno uticali jedni na druge kurazeci se i gledajuci uspehe onog drugog. Mozda tako neshto vec postoji u Bgdu a da ja i ne znam ... evo kad pomislim samo da odem u obliznju teretanu i pochnem da vezbam nekako mi je bez veze da se nadjem medju mladicima i devojkama, ja u godinama i sa kilogramima i osecala bih se kao da ne pripadam tom svetu.

Izvini, a koliko imas godina? Iz kog si kraja? Sve ovo pitam zato sto cu biti kandidat za teretanu za koji mesec. Imam 57 godina i stanujem na Karaburmi. Pronasla sam jednu u Cvijicevoj koja izgleda fenomenalno (fotografije sa neta), i mislila sam da idem ujutro ranije, kada mladi i lepi - spavaju. Mene nije blam, ali mi je sin rekao da je tamo (u teretanama) dosta bucno. Za pocetak ce mi trebati pomoc oko sprava, sto znaci, da cu morati da zapitkujem...pa mi se zbog toga ucinilo da je najpametnije da idem kada je najmanja guzva.
Ako smo kojim slucajem blizu sa godinama i krajem u kojem stanujemo, hajde da se udruzimo kada za to dodje vreme, i polako nogu pred nogu.
Pozdrav,
Milica.