EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Program za masu HELP  (Read 15081 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Koby_88

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 41
  • Gender: Male
Program za masu HELP
« on: August 03, 2007, 12:29:13 AM »
Pozz svima na forumu, imam 19 god, 173 visina i 75 tezina, dobro se hranim i u skorije vreme razmisljam o kupovini i nekih suplemenata...
Zanima me program za masu, pa ako ima neko neki dobar program neka napise.....
« Last Edit: August 12, 2007, 11:01:31 PM by Lazic »

Offline Ajs_N.

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Program za masu HELP
« Reply #1 on: August 03, 2007, 01:09:11 AM »
Masa, kao i definicija , najbolje se trenira u kuhinji. Osnovne vjezbe kao sto su : DL, bench, cucanj ne smijes izbjegavati jer pokrecu vece misicne grupe , u kombinaciji s manjim misicnim grupama. Osnovnim vjezbama dobijes velicinu, snagu ... Kako bi znao sta i kada jesti moras znati jesi li : endo, meso ili ecto i prema tome sloziti jelovnik.
Sto se tice treninga morat ces sam isprobavati koji nacin ti je najbolje daje rezultate.
« Last Edit: August 12, 2007, 11:01:43 PM by Lazic »

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Program za masu HELP
« Reply #2 on: August 03, 2007, 07:16:23 PM »
Pozdrav i dobro dosao,

Koliko se to dobro hranis, koje rekvizite imas za treniranje, koliko puta mozes da treniras, nedeljno, koje suplemente bi uzimao, tj koliko finansijski mozes da se isprsis za sve to, pa onda da vidim da  li postoji neki program, koji moze da se prilagodi tome sto ti imas od navedenih stavki..
« Last Edit: August 12, 2007, 11:01:55 PM by Lazic »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Koby_88

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 41
  • Gender: Male
Odg: Program za masu HELP
« Reply #3 on: August 04, 2007, 02:46:15 AM »
Pozdrav i dobro dosao,

Koliko se to dobro hranis, koje rekvizite imas za treniranje, koliko puta mozes da treniras, nedeljno, koje suplemente bi uzimao, tj koliko finansijski mozes da se isprsis za sve to, pa onda da vidim da  li postoji neki program, koji moze da se prilagodi tome sto ti imas od navedenih stavki..

Pa ovako kao prvo da ti se zahvalim na dobrodoslici, a kao drugo da ti odgovorim na pitanje. Imam 3-4 obroka dnevno, jedem dosta tunjevine iz konzerve, mesa, jaja.... Teretana u koju idem ima vecinu sprava za vezbanje, broj nedeljnih treniranja mi nije ogranicen, znaci mogu da treniram koliko ti smatras da je potrebno. Od suplemenata bih uzimao creatine monohidrat, dex i mozda neke amino ili glutamin ( preporuci neku kombinaciju) posto sam tanak sa budzetom pa nemam para za whey.... Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj. U napred HVALA !!!! :)
« Last Edit: August 12, 2007, 11:02:07 PM by Lazic »

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
« Last Edit: August 12, 2007, 11:02:21 PM by Lazic »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Koby_88

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 41
  • Gender: Male
Odg: Program za masu HELP
« Reply #5 on: August 07, 2007, 02:32:41 AM »
Hvala Lazicu nasao sam puno stvari koje su mi od pomoci pogotovu oko ishrane, ali imam jos neke nedoumice pa ako moze pomoc  :help:
U nedoumici sam da li da idem svaki drugi dan u teretanu ili 4 idem pa 2 odmaram ? Takodje me zanima da li je bolje da radim grudi+biceps, ledja+triceps ili da odvojim ruke kao poseban trening ? I jos jedno pitanje uzimao bih creatine monoh. ali ne znam da li ce mi nesto znaciti bes wheya, za koji nisam pri parama.... Ako moze da se koristi i bez wheya preporucite neki iz vaseg iskustva
« Last Edit: August 12, 2007, 11:02:34 PM by Lazic »

Offline Koby_88

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 41
  • Gender: Male
Odg: Program za masu HELP
« Reply #6 on: August 07, 2007, 02:38:44 AM »
A da zaboravih da pitam da li da ubacim i neki hiit, kardio ili aerobni posto ih do sada nisam upraznjavao  :help: :dunno:
« Last Edit: August 12, 2007, 11:02:45 PM by Lazic »

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Program za masu HELP
« Reply #7 on: August 07, 2007, 01:00:44 PM »
Quote
U nedoumici sam da li da idem svaki drugi dan u teretanu ili 4 idem pa 2 odmaram ?


svaki drugi

Quote
Takodje me zanima da li je bolje da radim grudi+biceps, ledja+triceps ili da odvojim ruke kao poseban trening ?
totalno idnividualno, radio sam kombinacije i uvek sam dobro radio, sve je u nacinu treniranja odredjene misicne partije i koncetracije dok radis isti

Quote
I jos jedno pitanje uzimao bih creatine monoh. ali ne znam da li ce mi nesto znaciti bes wheya, za koji nisam pri parama
bolje sa uzmes whey, bice kako doslo tako jos brze otislo

Quote
Ako moze da se koristi i bez wheya preporucite neki iz vaseg iskustva

naravno da moze. ali to sto steknes samo sa njime je ravno 0 po kvalitetu

Quote
A da zaboravih da pitam da li da ubacim i neki hiit, kardio ili aerobni posto ih do sada nisam upraznjavao

samo ako skidas masti
« Last Edit: August 12, 2007, 11:02:59 PM by Lazic »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Novak

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Male
    • xsdejan @ DeviantArt
Odg: Program za masu HELP
« Reply #8 on: August 07, 2007, 07:36:40 PM »
hmmmm ja sam tvoje godishte... visok 182 i imam 70 kila.. ti si .. dosta nizi od mene.. a tezi.. kako se to nekad merilo na 173cm visine, perfektna tezina je 73kg...
iskreno.. ja razumem zashto ja radim masu..
ali zasto ti .. to mi ne ide u glavu.. pogotovo jos sto hoces kreatin i whey..
kreatin sam ne znaci nista (lazem, povecava snagu malo, pa mozes vise da dizes) ako nemas potpore proteina.. tipa, belance u prahu ili surutka.. ili josh bolje whey..
ili pak imash loodo dobru ishranu bogatu proteinima...
kreatin recimo, da prostim jezikom kazem, pravi mesta u misicima za laksu ugradnju proteina...
pa ako ih ne unosish dovoljno, kako lazic kaze, kako doslo tako i otislo...

e sad.. ne znam kako si gradjen, ali po nekoj predpostavci.. .da sam ti.. ja bih samo radio na definiciji.. opet tvoj izbor :)

"naravno da moze. ali to sto steknes samo sa njime je ravno 0 po kvalitetu" drugim recima, misic ti se napumpa cistom vodom, bez proteina.. izgleda vece i oblije, ali je i dalje to prazno, i ispumpa se brzo .. proteini su ti osnova misica :)


pitanje za Lazica: dosta sam cuo o vama od drugara, koji me je savetovao da bih trebao za ono shto hocu da znam, da otvorim temu sa naznakom za Vas.. da li je dozvoljeno?
« Last Edit: August 12, 2007, 11:03:11 PM by Lazic »
Just be...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Program za masu HELP
« Reply #9 on: August 07, 2007, 09:18:10 PM »
Quote
pitanje za Lazica: dosta sam cuo o vama od drugara, koji me je savetovao da bih trebao za ono shto hocu da znam, da otvorim temu sa naznakom za Vas.. da li je dozvoljeno?

slobodno otvori temu, ne moras da naznacis na mene,naslovi temu na ime problema isto odgovaram svima, bez obzira da li me neko zna ili nezna,
« Last Edit: August 12, 2007, 11:03:24 PM by Lazic »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap