EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: abc of fitness  (Read 4556 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
abc of fitness
« on: December 01, 2009, 11:24:42 AM »
 :)

 ;)
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: abc of fitness
« Reply #1 on: December 01, 2009, 11:28:37 AM »
ovo sam cisto postavijo radi pocetnika...pa nek se nadje...pocetnicima ... ;)

 :)

 :rolleyes01:
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline MilanTomic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
  • Udarim recku kad vidim nekog da pravilno radi
Odg: abc of fitness
« Reply #2 on: December 16, 2009, 11:48:40 PM »
Da, stvarno je abc fitnesa iliti uputstva za djake prvake. Inače:

1. biceps se ne može efikasno raditi stojecke vec treba smitova klupa i postaviti se u pravilan polozaj.

2. Bench se dize u obliku slova j.

Obadvije tvoje vjezbe se prebrzo izvode i imaju minimalan ucinak na rast misica.

Jos nesto bih dodao na kraju sto se nemoze vidjeti iz bilo koje slike: kad smanjite broj kolutova i osjetite astronomski bol u misicu prilikom zadnjih nekoliko ponavljanja i bole vas misici 4 dana posle fitnesa, znacete da radite pravilno  ;)
Od pravilnog izvodjenja vezbi rastu misici. Od hrane raste stomak.

Offline nidzola

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 219
  • Gender: Male
Odg: abc of fitness
« Reply #3 on: December 17, 2009, 12:30:38 AM »
Naravno da moze lepo da se radi stojecki biceps pregib, to je osnovna vezba za biceps...

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: abc of fitness
« Reply #4 on: December 17, 2009, 12:33:29 AM »
Da, stvarno je abc fitnesa iliti uputstva za djake prvake. Inace:

1. biceps se ne moze efikasno raditi stojecke vec treba smitova klupa i postaviti se u pravilan polozaj.

2. Bench se dize u obliku slova j.

Obadvije tvoje vjezbe se prebrzo izvode i imaju minimalan ucinak na rast misica.

Jos nesto bih dodao na kraju sto se nemoze vidjeti iz bilo koje slike: kad smanjite broj kolutova i osjetite astronomski bol u misicu prilikom zadnjih nekoliko ponavljanja i bole vas misici 4 dana posle fitnesa, znacete da radite pravilno  ;)
jel se ti ovo zajebavas?  :wallbash1:


Uploaded with ImageShack.us

Offline MilosM

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Male
  • \ ______
Odg: abc of fitness
« Reply #5 on: December 17, 2009, 12:37:52 AM »
@ Milan Tomic

Covece, pitao si skoro za razliku izmedju cucnja i iskoraka, a kazes da od veslanja u pretklonu ne osetis "ledjni misic"... :rolleyes01:

Mislim, jbteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....!!!  :wallbash1:
Have you ever been alone at night,
Thought you heard footsteps behind,
And turned around and no-one's there ?
And as you quicken up your pace,
You find it hard to look again,
Because you're sure there's someone there!

Offline MilanTomic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
  • Udarim recku kad vidim nekog da pravilno radi
Odg: abc of fitness
« Reply #6 on: December 17, 2009, 09:26:12 AM »
Covece, pitao si skoro za razliku izmedju cucnja i iskoraka, a kazes da od veslanja u pretklonu ne osetis "ledjni misic"... :rolleyes01:

Hehe... spijuniras?  :lol:
Od pravilnog izvodjenja vezbi rastu misici. Od hrane raste stomak.

Offline MilanTomic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
  • Udarim recku kad vidim nekog da pravilno radi
Odg: abc of fitness
« Reply #7 on: December 17, 2009, 11:47:27 AM »
Naravno da moze lepo da se radi stojecki biceps pregib, to je osnovna vezba za biceps...

Hmmm... meni nije uspjelo. A osjetis li ti bol (dok radis) u misicu tako stojecke? Ako je neko gledo legendarni Arnijev film "Pumping the Iron", kad Svarci kaze "Ko ne moze podnijeti bol, ovaj sport nije za njega". Sigurno da nije mislio na bol uboda igle  :rolleyes01: Misic treba biti stalno napet i u pozitivnom i u negativnom pokretu bez stotinke odmora i bez najmanjeg trzaja (pravilo je za sve misice). Sa malo manjim tegom ubrzo dodje do sve veceg bola u misicu. Teg se dize sve dokle mozes (sve vecu) bol da podneses a kad nemozes onda ispustis teg.

Moje misljenje je:
Biceps se ne moze raditi efikasno bucicama u bilo kom polozaju ili stojecke sa sipkom, potrebna je smitova klupa i ukrivljena sipka a ako klupe nema moze i ona sprava za hiperekstenziju dobro da posluzi (podesi se visina). Mora se na ukrivljenu sipku dati mali teg, isprsis se, opustis tijelo, prsima si naslonjen na spravu i pocnes. Posle 6-7 ponavljanja osjetis bol u misicu ali niposto ne stajes, brojis jos do 5 (sad stvarno boli) pa jos do 5. AAAAAAAAAAA, BOOOOLLIIIII!!! :wow:

Eto, pokusao sam da vam opisem moj trening za biceps.  :evillaugh:  Osnove, koje vaze za svaki misic, ponavljam: misic stalno napet i u pozitivnom i u negativnom pokretu bez trzaja, mali tegovi, tijelo opusteno - radi samo jedan misic, isprsis se.
Od pravilnog izvodjenja vezbi rastu misici. Od hrane raste stomak.

Offline nidzola

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 219
  • Gender: Male
Odg: abc of fitness
« Reply #8 on: December 17, 2009, 12:45:51 PM »
Hmmm... meni nije uspjelo. A osjetis li ti bol (dok radis) u misicu tako stojecke? Ako je neko gledo legendarni Arnijev film "Pumping the Iron", kad Svarci kaze "Ko ne moze podnijeti bol, ovaj sport nije za njega". Sigurno da nije mislio na bol uboda igle  :rolleyes01: Misic treba biti stalno napet i u pozitivnom i u negativnom pokretu bez stotinke odmora i bez najmanjeg trzaja (pravilo je za sve misice). Sa malo manjim tegom ubrzo dodje do sve veceg bola u misicu. Teg se dize sve dokle mozes (sve vecu) bol da podneses a kad nemozes onda ispustis teg.

Moje misljenje je:
Biceps se ne moze raditi efikasno bucicama u bilo kom polozaju ili stojecke sa sipkom, potrebna je smitova klupa i ukrivljena sipka a ako klupe nema moze i ona sprava za hiperekstenziju dobro da posluzi (podesi se visina). Mora se na ukrivljenu sipku dati mali teg, isprsis se, opustis tijelo, prsima si naslonjen na spravu i pocnes. Posle 6-7 ponavljanja osjetis bol u misicu ali niposto ne stajes, brojis jos do 5 (sad stvarno boli) pa jos do 5. AAAAAAAAAAA, BOOOOLLIIIII!!! :wow:

Eto, pokusao sam da vam opisem moj trening za biceps.  :evillaugh:  Osnove, koje vaze za svaki misic, ponavljam: misic stalno napet i u pozitivnom i u negativnom pokretu bez trzaja, mali tegovi, tijelo opusteno - radi samo jedan misic, isprsis se.
brate  :boxed:
sta sve necu da procitam u ovoj temi... :crazy:

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: abc of fitness
« Reply #9 on: December 17, 2009, 03:21:36 PM »
Quote
osjetis li ti bol (dok radis) u misicu tako stojecke? Ako je neko gledo legendarni Arnijev film "Pumping the Iron", kad Svarci kaze "Ko ne moze podnijeti bol, ovaj sport nije za njega". Sigurno da nije mislio na bol uboda igle 

kakve veze ima sa tim sto ti ne znas da pogodis biceps stojecim pregibom i to da se biceps ne moze raditi tom vezbom?

neki bas izbacuju skotovu klupu jer vise pogadjaju brahialis

a to da se ne moze raditi bucicom  :wallbash1: :wallbash1:
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380