EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: HIIT-trening  (Read 312194 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mesozder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #360 on: March 17, 2009, 12:09:06 AM »
U ova 2 lagana minuta mi je oko 120 a u brzom minutu je oko 150, max 160....
To je OK

Offline Srdjan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 159
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #361 on: March 18, 2009, 03:52:11 PM »
Malo sam modifikovao pa da pitam da li je ok ovako. 3-4 puta nedeljno HIIT i to ovako- 2minuta na traci lagano(brzina 7.5-8), brzo hodanje pa minut na 14(Traka je LifeFitness) i tako 6-8 ciklusa pa cu povecavati ali ne znam kojim tempom da povecavam. Posle tog HIIT-a odradim jos malo ergometra, 15-20minuta drzim prolaznost na 500m na oko 2-2:10minuta sa oko 30zaveslaja u minuti. Takodje, da li u ova 2 minuta na traci lagano da hodam brzo ili da trckaram ipak. I da li je to mnogo treninga nedeljno. Pre toga radim oko 45min-1 sat sa tegovima a ishrana je doterana potpuno. Suplementacija je ON Gold Standard posle treninga jedna merica, 15gr glutamina, oko 7grama BCAA tokom celog dana i 100mg kofeina pre treninga. Koje korekcije da napravim, koji supp da dodam, sta da promenim? Hvala! Videcu da stavim neke slike...

Posto imas 19 godina, jos uvek neki zivotni ciklusi nisu zavrseni, zato je veoma bitno da to primenjujes, mada je moja preporuka da svako ko koristi suplementaciju poseti doktora pre toga i da se sa njim posavetuje. Olako uzimamo sve i svasta, a vecina suplemenata predstavlja novitet za vecinu ljudi koja ih koristi, pa je pravilna upotreba veoma vazna, ostalo je u naboljem slucaju bacena para :) Idi lepo kod nutricioniste posavetuje se sa njim, odnesi to sto pijes pa cuj malo i drugacije misljenje. Sve se moze uzeti i preko hrane, samo treba znati kako...


Offline Mefhisto1

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #362 on: March 21, 2009, 01:12:48 AM »
hm, samo nisam shvatio nesto .. da li pravite pauze izmedju intervala?

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: HIIT-trening
« Reply #363 on: March 21, 2009, 01:57:47 AM »
ne, samo se menjaju intenziteti, bez stajanja

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: HIIT-trening
« Reply #364 on: March 21, 2009, 08:46:54 AM »
hm, samo nisam shvatio nesto .. da li pravite pauze izmedju intervala?
pauza je to sporije :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline deltoid

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #365 on: March 24, 2009, 06:01:14 PM »
ovako ja radim  2 x (10“/10“ odmora/20“/20“/30“/30“/20“/20“/10“/2’) /95- 100% / aktivan odmor

Offline kvazi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #366 on: March 24, 2009, 11:32:54 PM »
da li valja kosto ja hit radim, prvo dodem u teretanu i vozim bike 30 minute lagano na 3-4 a ima 12 brzina i onda 20 minuta radim hit 1 min 14km/h pa 1 min hodam 6km/h i tako 20 minuta dali valja to ista ??? i onda radim malo s tegovima !!!



Offline Srbin

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #367 on: March 24, 2009, 11:33:34 PM »
Imam jedno pitanje! radim HIIT 2-3 puta nedeljno( slabijim intezitetom jer tek pocinjem) a danima kada ne radim HIIT ide obicno trcanje. Sve to radim zbog gubljenja masnih naslaga! e sad,da li je dobro kombinovati HIIT i obicno trcanje,mislim nece doci do kontra efekta? da li je dobro tako raditi?

Offline Stefan MAK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #368 on: March 24, 2009, 11:54:01 PM »
Dobar dan (vecer).
Bs me interesira kako moze sprinter da sagori poviske masti kt on pravi tipican anaeroban trening, a za anaeroban trening kakv sto praviv sprinteri glavan izvor na energiju e prvi 5 sekunde ATP a posle od 5 do 20 kreatin fosfat. Dok maratonci praviv tipican aeroban trening a za toj glavan izvor na energiju su masti. takoj da nema sanse sprinter da sagori poviske masti od maratonca.
Drugo kako moze aeroban trening da bidne stres kt ss tek na vreme pri vezbanje aeroban trening srceva frekfencija se namaluje a toj e rezultat na tonizaciju na parasimpatikus koj e ustvari antistres.
 :dunno:
 

Offline Srbin

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Odg: HIIT-trening
« Reply #369 on: March 25, 2009, 12:49:43 AM »
pored prethodnog pitanja, zanima me jos ovo- zbog cega je vazno da puls bude od 120-140?
hvala unapred