EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: BOKS  (Read 87800 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline clown

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Odg: BOKS
« Reply #110 on: February 21, 2008, 05:54:10 PM »
da znam kapiram to, gledao sam puno puno meceva, jer sam oduvijek volio boks...
pazi kod nas ima likova sto treniraju po 2 godine samo da bi ushli u ring i dodje lik mu lik (protivnik) i razvali ga kao kantu...

znaci boks je  komplikovan da ne moze komplikovanije, ko ne zna djeluje mu ono... ali ja i ti valjda znamo dobro :D

samo sam zelio da vidim sta ljudi misle...i ono neki savjet i to...
"My goal when I come in here everyday is to make sure that if someone beats me - its not because they outworked me!" - Layne Norton

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: BOKS
« Reply #111 on: February 21, 2008, 06:29:46 PM »
naravno,dzabe i 10 god treninga,dzak i ziv protivnik su dva razlicita pojmasto se tice onog pitanja da li je rano..
pa sta znam,ne mora da znaci,znam momka koji je posle tri meseca usao u ring dobio mec,sledeci je izgubio i onda je dobio 20ak borbi za redom,znam i ekstremniji primer,momak je dosao sa brazilske dziu dzice ,trenirao je 10ak god i posle 3 nedelje izasao na ring i demolirao sve  protivnike
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Vladasm88

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Male
Odg: BOKS
« Reply #112 on: March 27, 2008, 05:01:19 PM »
Jel ima neko mozda snimak ili slike koje mi mogu pomoci da skontam kako da bandaziram zglob(kao sto bokseri imaju bandaz ispod rukavica)???  Posto sam polomio rucni zglob dok sam se tukao neki dan (provalnika koji mi je uleteo u kucu) pa ce mi trebati kad skinem gips da malo umotavam ruku dok vezbam :D

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: BOKS
« Reply #113 on: March 27, 2008, 09:10:23 PM »
jel si ga bar razbio  :)
udaraj laktom,ko jos bije pesnicama,nije to fer tuca...sve prljavo je dozvoljeno da ga privremeno onesposobis..e sad nema veze ako je to na malo duzi period

elem..probacu da ti objasnim kako ja motam,nemam snimak..
ako iams standardne bandaze koji na kraju imaju oni omcu..nju kacis za palac,obmotas dva kruga oko rucnog zgloba i onda krenes ka prstima i motas izmedju njih..al ne verujem da ti treba da pokrivas prste vec samo deo rucnog zgloba...zavisi sta si slomio
u tom motanju umotas i palac i vratis se na zglob i tu zavrsis motanje i zalepis drugi kraj bandaza ne kom je cicak traka

mada..kad dr kaze da mozes onda idi,ne na svoju ruku..nazalost,mislim da ce to boleti neko vreme
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Vladasm88

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Male
Odg: BOKS
« Reply #114 on: March 28, 2008, 12:04:35 AM »
jel si ga bar razbio  :)
udaraj laktom,ko jos bije pesnicama,nije to fer tuca...sve prljavo je dozvoljeno da ga privremeno onesposobis..e sad nema veze ako je to na malo duzi period

elem..probacu da ti objasnim kako ja motam,nemam snimak..
ako iams standardne bandaze koji na kraju imaju oni omcu..nju kacis za palac,obmotas dva kruga oko rucnog zgloba i onda krenes ka prstima i motas izmedju njih..al ne verujem da ti treba da pokrivas prste vec samo deo rucnog zgloba...zavisi sta si slomio
u tom motanju umotas i palac i vratis se na zglob i tu zavrsis motanje i zalepis drugi kraj bandaza ne kom je cicak traka

mada..kad dr kaze da mozes onda idi,ne na svoju ruku..nazalost,mislim da ce to boleti neko vreme

Ma naplavio sam mamu mu... Ima u blicu da su ga uhvatili i  da je do sad uzeo preko 1 000 000...Naravno ja se ne spominjem :D Ja spavao (ostatak porodice nije bio kuci) i odjedno nesto puca i razvaljuje...I za njim kroz ulicu (samo u boksericama)...Zakacio me pajserom po nozi ali kad sam ga dohvatio...(pa nisam dzabe 3 god. trenirao Ju-Jutsu i oko 2 god. dzudo)I kolko sam ga puko zabolelo me :D
Sad mi je prblem jer mi je taman fino krenulo i teretani i sad ne mogu  nista da radim. N
Naravno da necu nanista raditi bez saveta lekara...Provo kad skinem gips icicu na fizikalnu terapiju a onda posle sam kontao da bandaziram zglobove,jer inace imam problem kad radim bench i propadanja.

P.S. Pukla mi je kost na zglobu sake (os carpi) ali nisam siguaran jel Os scaphoideum ili Os capitatum
Ukucaj u google-u pa vidi na slikama u principu  ces skontati sta je.

Ajde ako mozes napravi neke slike kako bih mogao uvijati...Naravno ja cu se jos konsultovati sa lekarima ..

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: BOKS
« Reply #115 on: March 28, 2008, 01:52:04 AM »
savet za benc i propadanja i sve te potiske gde jako ucestvuju zglobovi
kad radis benc sipka ti verovatno stoji blize prstima nego na korenu dlana..
ona mora biti na korenu dlana na mestu ispod koga se nastavlja podlaktica jer u suprotnom sipka ti lomi zglob..tako i kod propadanja

nemam aparat,to je problem,inace bih slikao
uglavnom kako god da ga bandaziras ok je,samo da taj deo ne mrda
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline ilijabogdan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: BOKS
« Reply #116 on: May 08, 2008, 06:05:30 PM »
neznam toliko o istoriji boksa al sam trenirao skoro 4 godine i to je sport cisto da se izzivljavas pa ponekad i da dobijes batine, moja preporuka je sto bolje uvezbana tehnika lakse se protivnik savlada neigra snaga toliku ulogu koiko igra tehnika odbrane i napada, vrlo je bitno da se ima jak i pokretan kicmeni stub pogotovo vratni deo i deo kod struka jer se dosta jakih i razornih udaraca izvlace bas iz kuka preko ramena pa preko lakta do tudje brade, vrlo je bitno kretanje sto vise i sto brze to protivnika dekoncentrise i nervira i automatski mu pada performansa pracenja pokreta i samog udarca

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: BOKS
« Reply #117 on: May 08, 2008, 07:11:53 PM »
Quote
Kako je izgledala,ja znam sve njih,druzim se sa jednom zove se Dragana

To ona sto vice "hop hop" stalno?
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline NebojsaZemunTrg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 114
  • Gender: Male
Odg: BOKS
« Reply #118 on: May 08, 2008, 11:58:36 PM »
To ona sto vice "hop hop" stalno?
Jel si to mene citirao?ako jesi onda jeste onda :yes:
neznam toliko o istoriji boksa al sam trenirao skoro 4 godine i to je sport cisto da se izzivljavas pa ponekad i da dobijes batine, moja preporuka je sto bolje uvezbana tehnika lakse se protivnik savlada neigra snaga toliku ulogu koiko igra tehnika odbrane i napada, vrlo je bitno da se ima jak i pokretan kicmeni stub pogotovo vratni deo i deo kod struka jer se dosta jakih i razornih udaraca izvlace bas iz kuka preko ramena pa preko lakta do tudje brade, vrlo je bitno kretanje sto vise i sto brze to protivnika dekoncentrise i nervira i automatski mu pada performansa pracenja pokreta i samog udarca
Kako mislis izivljavas?Onaj koji radi na saprinzima iz sve snage znaci 90-100% snage(mislim na sangu udarca) taj onda ima neki psihicki problem jer svrha sparinga je da primenis ono sto si naucio jer vreca ne moze da udara dok sparing partner moze.
Slazem se za uvezbanost tehnike.Sto je bolje uvezbas to ce biti lakse i u napadu i u odbrani.Stara skola boksa ima jedan barem meni zanimljiv udaraca,a to je krose koji izgleda kao direkt sa putanjom ruke blago ka dole.Na primer ako je neko gledao MMA to najvise primenjuju braca Emelijanenko(Fedor i Aleksander).Malo je teze da se nauci ali jednom kad se nauci to razara gde udari.
Sto se vrata tice tu treba imati jake misice kako bi sto vise amortizovali udarce i tako umanjili sansu od nokauta.Pogledajte samo Holifilda,covek ima malu tezinu za svoju kategoriju i radi sa tezim protivnicama od sebe,a zato njegov vrat je sajla moze da primi dosta jakih udaraca.
Taj kuk sto si pominjao za udarce pokrecu trbusnjaci :yes:
Morao bih samo jos da dodam da snaga udarca dolazi cak iz stopala njegovim uvrtanjem pri udarcu pa preko kuka itd kao sto si lepo naveo.
Sto se tice kretanja-ako se nekreces onda bolje da taj neko skine rukavice i izigrava vrecu dok ga ovaj gazi po lobanji.Kretanje ima par namena-stvaranje sanse za napad,eskivaze pri odbrani od udaraca i osujecivanje protivnikvih napada.
Samo jos informacija da dodam.
Najbolje skole boksa na svetu-KUBANSKA number 1,onda idu ruksa i americka.Ruska se bazira na distancu,da se sve odradi tehnicki da dobiju mec na poene,dok Ameri nisu toliko tehnicki kolko idu na taj nokaut tj na snazne udarce.

Offline ilijabogdan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: BOKS
« Reply #119 on: May 09, 2008, 05:39:12 PM »
Kako mislis izivljavas?
Taj kuk sto si pominjao za udarce pokrecu trbusnjaci


pa lepo kad sam pun energije i nadrkan odem u box klub i posle mi sve lepo nebitno je dal sam popio batine ili sam nekog isibao al sam se izduvao

a sto se tice trbusnjaka ok upravu si lose sam se izrazio, ali ne klasicni trbusnjaci nego ovi trbusnjaci sa strane vrlo mali uticaj imaju strednji trbusnjaci za udarac oni sluze za savijanje tela samo pravo napred al zato tu ulogu imaju trbusnjaci sa strane koji rotiraju gornji deo torza