EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu  (Read 202367 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #570 on: August 18, 2010, 02:59:54 PM »
Ni jedan rezultat u BP ,sa ili bez majce, ne moze da se meri sa ovim:



Ili sa ovim:



Moze Mendelson i Kennelly da podignu i 2000 funti sa majcom,ali to ne moze da se uporedi sa ovim liftovima.


Offline ccaterpillar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #571 on: August 18, 2010, 03:27:12 PM »
Синоћ сам пробао да радим закључавање, свега неколико cm, онако s пода, i није ми ишло лоше. S обзиром на мој бенч од 120х5, мислим да је 200х8-10 u закључавању сасвим пристојно, као i 110х8 на floor press-u. Очигледно морам да порадим на експлозивности u доњем покрету, наравно чим будем сигуран да сам усавршио технику i искључио тај мој несрећни десни брахијалис из бенчовања. После пар година повређивања i болова, постоји код мене неки страх од експлозивног покрета u доњем положају, тако да ћу морати да се побринем за то.
Да ли је за вежбање експлозивности u доњем покрету довољно радити парцијални бенч пар cm од груди па навише, или има још нека добра вежба за то, нисам видое на овом форуму да је ико радио покрете из доњег положаја (већ само са дашчицама, s пода i закључавања)...
I да, шта је то ОХ потисак?

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #572 on: August 18, 2010, 04:03:24 PM »
Over Head = OH

Parcijalnim pokretima u donjoj poziciji nista neces postici.

Eksplozivnost se postize leg driveom,stezanjem latisimusa i ubrzavanjem sipke tokom celog pokreta.

Za snagu u donjem delu pokreta ima nekoliko varijanti vezbi ali je najbezbednije raditi visestruke serije sa bucicama pod razlicitim uglovima.


Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #573 on: August 18, 2010, 04:22:38 PM »
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #574 on: August 18, 2010, 04:41:51 PM »
Over Head = OH

Parcijalnim pokretima u donjoj poziciji nista neces postici.

Eksplozivnost se postize leg driveom,stezanjem latisimusa i ubrzavanjem sipke tokom celog pokreta.

Za snagu u donjem delu pokreta ima nekoliko varijanti vezbi ali je najbezbednije raditi visestruke serije sa bucicama pod razlicitim uglovima.



i mene je zanimalo ...uglavnom sve shto odlepim od grudi to i zavrshim .. tu sam najslabiji .. tnx ara .. druzenje sa buchicama u narednom periodu :))
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline ccaterpillar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #575 on: August 18, 2010, 04:48:50 PM »
Over Head = OH

Parcijalnim pokretima u donjoj poziciji nista neces postici.

Eksplozivnost se postize leg driveom,stezanjem latisimusa i ubrzavanjem sipke tokom celog pokreta.

Za snagu u donjem delu pokreta ima nekoliko varijanti vezbi ali je najbezbednije raditi visestruke serije sa bucicama pod razlicitim uglovima.
Нашао сам после на youtube-u, нема неке разлике између MP i OH, колико сам видео...
Дакле, за експолозивност је потребно u доњој тачки искористити сву расположиву снагу из целог тела, симултано гурнути тег leg drive-ом, латисимусима, грудима i предњим раменом, тј. свим могућим мишићима који су сви напрегнути ради тога...
Значи опет је кључ правилна техника i искуство u примени те технике... Теоријски ми је наравно све јасно... :yes:

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #576 on: August 18, 2010, 05:37:24 PM »
i mene je zanimalo ...uglavnom sve shto odlepim od grudi to i zavrshim .. tu sam najslabiji .. tnx ara .. druzenje sa buchicama u narednom periodu :))

Ima metod koji se pokazao najbezbedniji ali i najbolji za ramena i pektoralise.

Pocnes sa tezinom na najvisoj rupi tj najvecoj kosini a da nije potisak za ramena.

Nadjes tezinu sa kojom mozes da uradis 15 ponavljanja ali uradis 10-ku.

Odmoris 1 min,spustis za jos jednu rupu i ne menjajuci tezinu uradis opet 10 reps.

Tako sve do paralele.

Znaci,rastura koliko je dobra vezba.

Probaj,pa javi utiske. :yes:

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #577 on: August 18, 2010, 05:40:09 PM »
Нашао сам после на youtube-u, нема неке разлике између MP i OH, колико сам видео...
Дакле, за експолозивност је потребно u доњој тачки искористити сву расположиву снагу из целог тела, симултано гурнути тег leg drive-ом, латисимусима, грудима i предњим раменом, тј. свим могућим мишићима који су сви напрегнути ради тога...
Значи опет је кључ правилна техника i искуство u примени те технике... Теоријски ми је наравно све јасно... :yes:

MP je samo jedan iz familije OH pokreta.

Stariji i tezi rodjaci su push press i jerk.

Sve ih treba vezbati,a narocito svi koji su zdravih ramena.

Ko je imao problema sa rotatorima ramena neka se skoncentrise najvise na MP.


Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #578 on: August 18, 2010, 05:44:23 PM »


Veoma dobro s obzirom na veliku pauzu,ali jebes ti to kad treba stalno da se strecas na bol.

Floor press rulz!


Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #579 on: August 18, 2010, 06:53:44 PM »
Pazi u jednom trenutku ukapiram da od gotovog pravim veresiju. Ko zna od kad nisam imao nikakve bolove osim ono leđa što boluckaju... A sada... Ma nema šanse
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#