EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu  (Read 202362 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline ccaterpillar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #740 on: October 18, 2010, 04:28:26 PM »
Verovatno ti puklo neko misicno vlakno.Ima li podliva,promene boje koze?

Ako nema podliva ili promene boje koze onda je entensit tj istegnutost vlakana ili tetiva na pripoju.
Nema nikakvih promena, nikakvih podliva, hematoma...
To mi se desilo u cetvrtak, i slabo prolazi. I jako boli kad hocu da izvijem glavu unazad, kao da ce nesto da pukne u gornjem delu grudi...

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #741 on: October 18, 2010, 06:13:03 PM »
Nema nikakvih promena, nikakvih podliva, hematoma...
To mi se desilo u cetvrtak, i slabo prolazi. I jako boli kad hocu da izvijem glavu unazad, kao da ce nesto da pukne u gornjem delu grudi...

Jel mozes da opipas bolno mesto?

Da li je mekano na dodir ili ima neka kvrgica?

Da li se nalazi blizu zgloba kljucne kosti sa grudnom?


Offline ccaterpillar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #742 on: October 18, 2010, 06:34:37 PM »
Jel mozes da opipas bolno mesto?

Da li je mekano na dodir ili ima neka kvrgica?

Da li se nalazi blizu zgloba kljucne kosti sa grudnom?


Na dodir je mekano i nema nikakvih razlika u odnosu na donji deo, sem sto boli na dodir, i to na sredini i mozda po jedan prst levo i desno, bol pocinje neka dva prsta ispod one rupe u korenu vrata, i boli u duzini jedno 2-3 prsta.
Najvise me brine to sto me boli kad ispravim glavu, i pokusavam da je zabacim unazad, kao da mi je nesto tu pomereno pa bih tim pokretom mogao da to "vratim nazad", ali ne mogu jer me uzasno zaboli, tako da i vrat drzim pomalo savijen....

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #743 on: October 18, 2010, 06:44:44 PM »
 Da se podsetimo da zadnjih 10 godina ne radim raw preko 140 kg i da je za mene otkorvenje unequiped. To sa sobom donosi veliki sok misica koji nisu imali prilike da prepoznaju takav napor. nedavno sam u pukoj samoodbrani izasao na raw svetsko i gurnuo 185.

Ovo sto smo gledali je bio trening na kome sam planirao da uradim raw maksimum. I to da stresiram sa 3 boards pa da smanjim tezinu i visinu. Mislim da je greska što nisam zagreja pektoralis na tu dubinu to jest bez dasaka. 200 sa jednom daskom je izaslo prilicno solidno ali 180 je bilo za par sm dublje taman toliko da prenapregnem pektoralis.

Ako ovo sranje nije ozbiljno plan mi ostaje da do nove godine gurnem 210 a do 2012 - 250. To je samo plan naravno.
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #744 on: October 18, 2010, 06:49:44 PM »
Evo slike za lakše sporazumevanje

Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline ccaterpillar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #745 on: October 18, 2010, 06:57:47 PM »
Bas sam juce gledao tu tj. takvu sliku, na dodir me boli negde malo iznad ove crte "sternal angle", a kad pokusam da zabacim glavu, kao da tu hoce nesto da pukne. Jel taj sternal angle neka vrsta spoja tela i manubrijuma, nesto kao zglob ili sta?

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #746 on: October 18, 2010, 07:14:30 PM »
Bas sam juce gledao tu tj. takvu sliku, na dodir me boli negde malo iznad ove crte "sternal angle", a kad pokusam da zabacim glavu, kao da tu hoce nesto da pukne. Jel taj sternal angle neka vrsta spoja tela i manubrijuma, nesto kao zglob ili sta?

Ili si upalio fibrozu koja drzi hrskavicavi deo rebra,ili si malo iscasio zglob hrskavicavog dela rebra sa drskom grudne kosti ili je jedna od ligamenata koji drzi zglob kljucne kosti sa grudnom kosti.

Imaj u vidu ,da,kad se dese gore pomenute stvari,bol se refleksno prenosi na okolne strukture pa se ima senzacija kao da je misic nesto povredjen,a nije taj slucaj.

Ovo kazem,jer da je misic zaista povredjen, ne bi bilo nista slicno sa ogranicenjem pokreta u vratu.

Mada,opet,ovim putem je dosta tesko utvrditi tacan uzrok,jer dosta zavisi i od tvoje percepcije svoga tela i pracenja promena na istom.

Najbolje bi bilo da odes kod nekog fizioterapeuta da to pogleda i da se utvrdi tacan uzrok.


Offline ccaterpillar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #747 on: October 18, 2010, 07:26:44 PM »
Ili si upalio fibrozu koja drzi hrskavicavi deo rebra,ili si malo iscasio zglob hrskavicavog dela rebra sa drskom grudne kosti ili je jedna od ligamenata koji drzi zglob kljucne kosti sa grudnom kosti.

Imaj u vidu ,da,kad se dese gore pomenute stvari,bol se refleksno prenosi na okolne strukture pa se ima senzacija kao da je misic nesto povredjen,a nije taj slucaj.

Ovo kazem,jer da je misic zaista povredjen, ne bi bilo nista slicno sa ogranicenjem pokreta u vratu.

Mada,opet,ovim putem je dosta tesko utvrditi tacan uzrok,jer dosta zavisi i od tvoje percepcije svoga tela i pracenja promena na istom.

Najbolje bi bilo da odes kod nekog fizioterapeuta da to pogleda i da se utvrdi tacan uzrok.


I ja sam zakljucio da ne bi trebalo da je u pitanju misic vec pre neki problem sa hrskavicom, i to ne u zglobu kljucne kosti jer me boli nize i na sredini. Mada me malo buni sto je bol na sredini, jer su tu samo pripoji misica, i to onih koji bas i ne ucestvuju previse jako u propadanju ali koliko bi vremena otprilike trebalo da to zaraste ako je akutno i nisam ranije imao taj problem? Popio sam par diklofenaka da umanjim bol, ali nije pomoglo, ne mogu ni da kinem od bolova. Ako potraje duze, svakako idem kod lekara, nema druge.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #748 on: October 18, 2010, 07:35:37 PM »
I ja sam zakljucio da ne bi trebalo da je u pitanju misic vec pre neki problem sa hrskavicom, i to ne u zglobu kljucne kosti jer me boli nize i na sredini. Mada me malo buni sto je bol na sredini, jer su tu samo pripoji misica, i to onih koji bas i ne ucestvuju previse jako u propadanju ali koliko bi vremena otprilike trebalo da to zaraste ako je akutno i nisam ranije imao taj problem? Popio sam par diklofenaka da umanjim bol, ali nije pomoglo, ne mogu ni da kinem od bolova. Ako potraje duze, svakako idem kod lekara, nema druge.

Nemas potrebe nista da cekas,jer ces gorko zazaliti svako odlaganje resavanja tog problema.

Problem ce trajati dugo i bice veoma bolno.Drugi epilog za tu vrstu problema ne postoji,prema tome ne trazi carobni stapic,vec se suoci sa situacijom i kreni pod hitno na lecenje.

Offline Labrax

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 658
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #749 on: October 18, 2010, 07:37:58 PM »



Sincina ti je prva liga. Kako on samo pomaze svom velikom tati.
 :clap: :clap: :clap: