EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu  (Read 202369 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnig treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #50 on: July 31, 2008, 05:36:56 PM »
Ma ja se salim  :lol:

Nije valjda da si ozbiljno shvatio  :lol:

 :blush:

Quote
Prvo,treba da imam neki izazov da postavim video.










Quote
ako ce nesto da ti znaci,evo postavicu neki snimak,cim budem imao neki trening sa malo jacim tezinama.

Da me neko pogresno ne shvati...Ja bi voleo kad bi svi postavili filmice,bilo kakve..ne tezine..to me najmanje interesuje.Da to zelim nakljukao bi se hemijom i dizao bi..Nego nekako da se ovako druzimo.Kapish? :rolleyes01:
Ispada da samo ucite GM od mene  :lol: :lol: :lol: a da i od novog bildera  :lol:..Ih samo sta je njegova tehnika za moju  :lol: :lol:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnig treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #51 on: August 01, 2008, 01:45:10 AM »
Sreda 30. jul (nedelja 2)

- rack lockout (zadnja 2 - 3 cm) 100 x 2, 180 x 1, 220 x 1, 260 x 1, 280 x 1
- floor press 60 x 5, 100 x 3, 140 x 2, 160 x 2, 180 x 2, 190 x 2
- JM press 60 x 10, 90 x 10, 110 x 10, 90 x 8 x 2
- short press (5 cm putanje) 110 x 15 x 2
- incline dumbbell press elbows in (za triceps) 50 kg x 10 x 3
- overhead cable rope extension dve serije siroko, skoro do otkaza, onda pocinjem usko pa rasirim, pa kod otkaza skroz usko
- cable rope extension dve sertije bez brojanja
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnig treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #52 on: August 01, 2008, 08:53:23 AM »
u pa ovo je bio bas jak trening?

Kako ti se dojmi ovaj short press posle racka lockouta i floor pressa?i cini mi se da taj rack lockaout si daleko vise mogao od 280?
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnig treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #53 on: August 01, 2008, 09:55:50 AM »
u pa ovo je bio bas jak trening?

Kako ti se dojmi ovaj short press posle racka lockouta i floor pressa?i cini mi se da taj rack lockaout si daleko vise mogao od 280?

Ma ne. Muku mucim sa rack lockoutmo. Ja vise dizem sa inerciom sa tri daske nego sa lockouta. Nikad nisam isao preko 320 i to jeeeedva.


Posle rack lockouta kad sam lego i uzeo 60 kila na floor bilo BONG. Izleteo teg kao da se protezem praznih ruku.


Shorts su klasicna pumpa zadnjeg dela pokreta benca
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj dnevnig treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #54 on: August 01, 2008, 10:51:28 AM »
Sreda 30. jul (nedelja 2)

- rack lockout (zadnja 2 - 3 cm) 100 x 2, 180 x 1, 220 x 1, 260 x 1, 280 x 1
- floor press 60 x 5, 100 x 3, 140 x 2, 160 x 2, 180 x 2, 190 x 2
- JM press 60 x 10, 90 x 10, 110 x 10, 90 x 8 x 2
- short press (5 cm putanje) 110 x 15 x 2
- incline dumbbell press elbows in (za triceps) 50 kg x 10 x 3
- overhead cable rope extension dve serije siroko, skoro do otkaza, onda pocinjem usko pa rasirim, pa kod otkaza skroz usko
- cable rope extension dve sertije bez brojanja

Floor-u si hebao kevu!!

Svaka cast!

Ovo je 220-230 flat raw?

Znaci,trebace ti negde oko 220 u floor-u da ides 750 u flat sa majcom.

Samo udri majstore! :clap: :clap: :clap:

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #55 on: August 01, 2008, 07:28:04 PM »
Ja uporedjujem svoj trening sa Annom Turtiannenom. Znam da on nikad nije gurao preko 200 floor a da je isao preko 700 lbs benc. A i po rezultatima i gradji smo slicni. Naime i on je bio kesa za benc do pre par godina, a i ja.

Nego dok sam jos u kancelariji da prokomentarisem.

Pocetak moje karijere u powerliftingu je obelezen jakom indoktrinacijom protiv bodibildinga i pogresnim premisama o powerliftingu. Tako da ja masu vezbi ne samo da nikada nisam radio vec sam imao i prezir prema njima. Pogadjate - imao sam trenera koji je ucio od rusa krajem sedam desetih. NIje bilo parcijalnih pokreta, nije bilo dodatnih vezbi za triceps, ledja, ... Ma smesno

Kasnije sam neke vezbe usvojio ali ne sve.

Tek zadnjih godinu dana radim sve zive vezbe iz BB i PL. Tako da mogu da donesem i neke zakljucke.


Najjaca impresija mi je svakako prvi trening board benca i floor benca. Mislim da sam zadnji trenig strong benca u prethodnom ciklusu imao sredinom februara. Usledila je apstinencija od jakog benca od vise meseci. Znam da nisam radio jer mi je majica za benc bila u nekoj torbi u ormaru, a ja izbegavam da radim strong benc bez majice. Godine stizu, mogucnost povrede je tu.

U ovih par meseci sam radio neki BB program sa sajta www.abcbodybuilding.com 

Neasto kao veliki biceps za 8 nedelja, veliki triceps za 8 nedelja. Ogroman volumen, samo jedna particija dnevno i rotacija vezbi nakon 4 nedelje. Dosta supersetovanja i drop setova. Super set je ono kad radis recimio razvlacenje na kosoj klupi pa odmah kosi benc, ili biceps nadhvat do otkaza pa podhvat jos par ponavljaja. Drop set je kad pumpas do otkaza pa skines par kila pa pumpas, pa skines par kila...

Dake radio sam siroku paletu bilderskih vezbi, dosta toga sa bucicama. Bucice su bile za mene WOW. Totalna novost. Nisam imao putanju, bezalo mi... I malo po malo savladao sam. I svidja mi se. Recimo radim sedeci potisam sa 50 kg x 10 i osecam da me bolje pogadja od potiska sa sipkom. S tim sto ja malo modifikujem malo putanju pa mi je u donjoj tacki hvat kao za log a na vrhu kao za sipku. Ta rotacija malo bolje pogadja.


Elem, sta je pisac hteo da kaze? Bez jakog treninga na bencu, ili skoro bez ikakvog benca odlucim ja da pocnem pripreme za ovo svetsko i za tezinu od preko 300 kg. Obicno posle duge pauze kad pocnem max na 3 boards mi je ok 240 - 250. Tako da sam se ja nadao da gurnem 250 x 1 i ako bog da 260 x 1 sa majicom, a sve pod utiskom da nisam u tereningu za benc. Imali ste prilike da vidite taj video. !80 je letelo kao da je prazna sipka, 220 isto brzo. 260 x 2 iznenadjujuce brzo. 295 prvi pokusaj sasvim solidan, a drugi pije zeka vodu.

Zakljucak, bilderske vezbe su odlicne za odrzavanje i prirast snage na bencu. A ja iznenadjen.
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #56 on: August 01, 2008, 10:54:39 PM »
Quote
Ideja mi je da predjem 300 kg, a koliko - videcemo. Ne smem da vam kazem kakav sam cilj sebi postavio.


Imam 38 godina, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da u Novembru na WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 340kg kao submaster (36 - 40 godina)!


 :rolleyes01:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #57 on: August 01, 2008, 11:59:53 PM »

Imam 38 godina, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da u Novembru na WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 340kg kao submaster (36 - 40 godina)!


 :rolleyes01:

Vise od toga, naravno  :innocent:
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #58 on: August 03, 2008, 09:47:08 AM »
Znaci gadjamo rekord od 360  :)

Zanima me nesto.Ti si pre svega squater pa bencher.Otkud to da se ne spremas za neko takmicenje u cucnju?tu si i rekorder bio.Zanima me dal je to federacija tacnije da li ona ista majice koju koristi tutorijaninen kad se takmici.Ako jeste pa blizu ste sa tezinama.Bezi ti koliko 30 kg  :) i jos nesto.Dal bi sad sa ovim znanjem iskustvom mogao da oboris posle nekog spremanja svoj rekord.Sta mislis?
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #59 on: August 03, 2008, 10:54:21 AM »
Znaci gadjamo rekord od 360  :)

Zanima me nesto.Ti si pre svega squater pa bencher.Otkud to da se ne spremas za neko takmicenje u cucnju?tu si i rekorder bio.Zanima me dal je to federacija tacnije da li ona ista majice koju koristi tutorijaninen kad se takmici.Ako jeste pa blizu ste sa tezinama.Bezi ti koliko 30 kg  :) i jos nesto.Dal bi sad sa ovim znanjem iskustvom mogao da oboris posle nekog spremanja svoj rekord.Sta mislis?

Propustio si jedan deo moje biografije. Ja sam imao polomljen vrat i bio paralizovan kao salata. Onda je usledila operacija i saniranje diska koji je na svu srecu samo nagnjecio kocmenu mozdinu a ne i ostetio kako se to desava u vecini slucajeva (1 : 10 miliona).

Nikada nisam ni dobio saglasnost rekara da dizem, sta vise po difoltu smatraju da mi je karijera gotova.

Tako sam se ponasao skoro godinu dana. Laksi trenizi... Povremena ekskurzija (285 kg x 10 na cucnju, 307 x 5 na mrtvom) cisto za youtube.

Sada sam prelomio i idem na rekord 800 lbs, kao sto si ukapirao. Necu da budem ni malo razocaran ako ne uspem. Vazno je da sam naciljao dovoljno visoko i da se spremam dovoljno jako, a spremam se.

Da budem iskren, nikad se nisam osecao snaznijim u zivotu. Imam jak ustisak da boh za 8 nedelja, odnosno 8 + 3 nedelja sa pretpripremama mogao da predjem 500 kg na cucnju. Radi se o utisku zasnovanom na iskustvu. Najbolji cucanj sam napravio u Vegasu u Gold Gym i to bez nekog specijalnog treninga za poverlifting. Sve je bilo posveceno Strongmanu. Isao sam bez spotera 457 x 2!!  Tako da verujem da bih lako i brzo presao 500 kg. Ali....
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#