EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Sta cu za biceps  (Read 11204 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fighter717

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Sta cu za biceps
« on: June 09, 2009, 07:53:38 PM »
Znaci imam 82kg treniram karate i imam poprilicno definisane misice sa meni zadovoljavajucom masom,medjutim biceps mi je najslabiji,i po snazi i po velicini..........Ne postoji mogucnost da idem u teretanu,a kod kuce imam dvije bucice od 5kg,jednu 8kg i evo sad trebam uzet jednu od 15kg...........ako mi mozete savjetovati sta da radim sa bucicama,to jest koje vjezbe,koliko serija da dobijem masu i snagu.....................pozdrav

Offline Stevie Ray Vaughan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
  • Gender: Male
  • GSP
Odg: Sta cu za biceps
« Reply #1 on: June 09, 2009, 08:01:07 PM »
Pa jedino mozes koncentracioni pregib i klasican pregib bucicama, ili naizmenican, ili jednorucni.

Offline fighter717

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Odg: Sta cu za biceps
« Reply #2 on: June 09, 2009, 08:06:34 PM »
Pa jedino mozes koncentracioni pregib i klasican pregib bucicama, ili naizmenican, ili jednorucni.
Pa de mi napisi u kolko serija da radim i koliko ponavljanja i sto ce mi dati naj efekat,trenutno radim 4 serije sa bucicom od 8kg,radim po 25 ponavljanja,onda uradim jos dvije serije sa bucicama od 5kg to jest stojeci isto po 25 ponavljanja,mislim da ovo nije produktivno pa da cujem sta mislite koji bi program trebao imati..........i ovaj ja sam navikao inace da svaki trening odradim do iznemoglosti pa jel tako treba i biceps raditi..........pozdrav

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Sta cu za biceps
« Reply #3 on: June 09, 2009, 09:59:07 PM »
ne treba raditi do iznemoglosti,bar ne u tvom slucaju.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline fighter717

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Odg: Sta cu za biceps
« Reply #4 on: June 09, 2009, 10:12:39 PM »
Pa hocel mi iko napisat kako cu raditi  :hitself:

Offline Stevie Ray Vaughan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
  • Gender: Male
  • GSP
Odg: Sta cu za biceps
« Reply #5 on: June 09, 2009, 10:44:28 PM »
Pa radi te dve vezbe po 3 serije. Sad s tim tezinama ti vidi kako mozes da odradis trening, radi po 10 ponavljanja. Ali zajebano ce da ti bude da nateras biceps da raste bez dvorucnog tega...

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Sta cu za biceps
« Reply #6 on: June 09, 2009, 10:45:10 PM »
Tri vezbe,po 3-4 serije.Ponavljanja 10-12 ...  :wow: :wow: :wow:
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Sta cu za biceps
« Reply #7 on: June 10, 2009, 12:40:05 PM »
Pa radi te dve vezbe po 3 serije. Sad s tim tezinama ti vidi kako mozes da odradis trening, radi po 10 ponavljanja. Ali zajebano ce da ti bude da nateras biceps da raste bez dvorucnog tega...

neki tvrde da dvorucni teg uopste nije potreban za razvoj dobrog biceps tj da je bolje raditi sa bucicama jer je biceps pregibac i supinator-uvrtac i da pregib dvorucnim tegom za biceps potice iz starih dizackih teretana kada bucice nisu  bile toliko popularne i zastupljene
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Stevie Ray Vaughan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
  • Gender: Male
  • GSP
Odg: Sta cu za biceps
« Reply #8 on: June 10, 2009, 02:50:15 PM »
neki tvrde da dvorucni teg uopste nije potreban za razvoj dobrog biceps tj da je bolje raditi sa bucicama jer je biceps pregibac i supinator-uvrtac i da pregib dvorucnim tegom za biceps potice iz starih dizackih teretana kada bucice nisu  bile toliko popularne i zastupljene
Ma ja stojeci pregib sipkom ne bih menjao ni za sta :) Bolje je u svakom slucaju da se na svakom treningu radi i bucicama, a i sipkom, tada dileme nema.

Offline bbb

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 428
  • Gender: Male
Odg: Sta cu za biceps
« Reply #9 on: June 18, 2009, 11:23:53 AM »
zna li neko koliko puta nedeljno treba vezbati biceps i koliko dugo vremenski ga treba raditi, da li do otkaza sa pauzom od minut izmedju serija ili ima neko optimalno vreme