EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: E/C/A ili Animal Cuts?  (Read 199200 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline sarchy

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Female
Odg: E/C/A ili Animal Cuts?
« Reply #200 on: February 15, 2008, 12:44:09 PM »
Jeste tacno da vezbanje ubrzava rad srca.Verovatno tim vezbanjem ne sprecavas evetnualno zgrusavanje krvi.
Ta odredjena gustina koja vec postoji ce kao takva putovati kroz krvotok.Naglim topljenjem masti uvek rizikujes da se stvari neki tromb.Inace aspirin se preporucuje radi sprecavanja srcanog udara.
Verujem da je aspirin samo onaj koji pomaze u ovoj kombinaciji i naravno da moze bez njega..


Evo jednog zanimljivog teksta na tu temu

__________________________________

Jedan aspirin dnevno...

Sto pet godina od nastanka aspirin, utvrdili su naučnici, utiče na izlečenje ili smanjenje rizika od oboljenja u rasponu od glavobolje do Alchajmerove bolesti ili raka

Danas mnoga povoljna dejstva aspirina više nisu nepoznanica. Prvootkriveno i najpoznatije dejstvo jeste njegov antiinflamatorni efekat, koji je bio poznat još od kad je nemačka firma "Bajer" patentirala ovaj lek 1899. god. Aspirin inhibira enzime zvane ciklooksigenaze, (COX-1 i COX-2) nezaobilazne u proizvodnji prostaglandina (konkretno COX-2), koji opet učestvuju u nastanku bola i zapaljenja.

U decenijama koje su usledile otkriven je i drugi njegov važan efakat, ublažavanje kardiovaskularnih bolesti. Tada nije bio sasvim poznat mehanizam formiranja krvnih ugrušaka koji izazivaju srčane ili moždane udare, ali izgleda da svakom ugrušku ili trombu prethodi grudvica krvnih pločica; šezdesetih godina 20. veka je otkriveno da aspirin izrazito i na dug period smanjuje "lepljivost" tih pločica, a 1974. kliničkim istraživanjima je, na uzorku nešto većem od 1.000 ljudi, koji su neposredno pre istraživanja preživeli srčani udar pokazano da je mala doza aspirina (300 mg), tokom tri godine uzimanja, smanjila smrtnost za 25%. Kasnija istraživanja su pokazala da mala doza aspirina smanjuje rizik od srčanih i moždanih udara za 33%, a smrtnost za 25%. Danas lekari preporučuju ljudima koji su doživeli srčani ili moždani udar da uzimaju aspirin do kraja života. Oni ga preporučuju čak i ljudima koji spadaju u rizične grupe u pogledu srčanog udara - na primer, pušačima, ili gojaznima.

Mehanizam je sličan kao u prethodnom slučaju: aspirin inhibira ciklooksidazu (COX-1) koja stvara tromboksan,a koji izaziva slepljivanje krvnih pločica. Uzimanje aspirina smanjuje verovatnoću da se pločice slepe.

Efeket blokiranja ciklooksidaza odgovoran je i za nepoželjne aspekte aspirina, uglavnom nadražaj želuca i krvarenje. Srećom, ozbiljnija krvarenja i smrtni slučajevi su retki, ali bi pacijenti lečeni od čira morali da konsultuju lekara. Iako je u 90% slučajeva uzimanje malih doza aspirina potpuno neškodljivo, ipak bi se ono moralo zasnivati na konsultacijama sa lekarom.

Antikancerogeno dejstvo

Još jedan izrazito povoljan efekat aspirina otkriven je tokom poslednje decenije prošlog veka - smanjenje rizika od nekih vrsta raka! Iako je potrebno da se u ovom pogledu još obave opsežna ispitivanja, od kojih su neka u toku, dosadašnji rezultati nedvosmisleno ukazuju da uzimanje aspirina smanjuje rizik od raka debelog creva i rektuma za 30%, raka dojke za 20 do 30%, raka jajnika za 20 % Ukazano je takođe da aspirin smanjuje rizik od Alchajmerove bolesti za više od 10%, verovatno svojim antiimflamatornim dejstvom (jedan od pretpostavljenih uzroka ove bolesti su zapaljivi procesi u mozgu). Još jedno važno svojstvo aspirina je njegov antioksidantni efekat - uništavanje slobodnih radikala, koji nastaju prilikom metaboličkih procesa. Smatra se da slobodni radikalu učestvuju u nastanku nekih ozbiljnih bolesti, uključujući rak i Alchajmerovu bolest, kao i da ubrzavaju sam proces starenja.

Više od leka

Kako je moguće da jedan ovako jednostavan lek ima toliko povoljnih dejstava na čoveka? Moguće je najverovatnije zato što njegov glavni sastojak, salicilna kiselina, i nije lek, već neophodni sastojak ishrane, baš kao što su to i vitamini! Izgleda da je ljudska ishrana ranije sadržala male, ali značajne doze salicilata iz voća i povrća. Mnoge vrste voća i povrća proizvode salicilate kao mehanizam odbrane: oni eliminišu oštećene i obolele ćelije, navodeći ih na samoubistvo. A brojne studije su pokazale da ljudi koji jedu više voća i povrća manje oboljevaju od srčanih bolesti i raka. Istraživanja su nedvosmisleno pokazala da su budistički monasi, koji su vegetarijanci, imali viši nivo salicilata u krvi od kontrolne grupe. A takav je slučaj i sa ljudima koji uzimaju male doze aspirina!

Vitamin S

Svi pomenuti povoljni aspekti kao da ukazuju da bi salicilat trebalo smatrati neophodnim sastavnim delom naše ishrane. On se može čak smatrati i vitaminom. Ne postoji opšta saglasnost u pogledu definicije vitamina, ali salicilat ispunjava minimalne uslove da se smatra jednim od njih. Kao i većina vitamina, on ne može da se sintetiše u telu. Takođe, kao i u slučaju većine vitamina čiji nedostatak u telu dovodi do poremećaja i problema, i nedostatak salicilata, doduše znatno sporije, dovodi do povećanog rizika od hroničnih bolesti koje prate starenje. Ako nedostatak salicilata izlaže čoveka povećanom riziku od raka, srčanih i moždanih udara, Alchajmerove bolesti i možda još nekih drugih bolesti, onda je očigledno da ga moramo smatrati važnim sastojkom ishrane, pogotovo ako hoćemo da povećamo svoje izglede za dug život. I kao što vitamin E zapravo nema mnoga svojstva koja ulaze u definiciju vitamina, već je nazvan vitaminom uglavnom zbog svojih antioksidantnih svojstava, koje poseduje i salicilat, možda bismo imali dovoljno razloga da ovu korisnu supstancu nazovemo vitaminom S.

Obavezno u svakodnevnoj ishrani

Savremeni način ishrane ukazuje da većini ljudi na Zapadu nedostaju salicilati. Postoji nekoliko načina da se izađe na kraj sa ovim problemom. Povećani unos voća i povrća (pet do šest porcija dnevno) možda je najpoželjniji. Interesantno pitanje je, pošto nagnječeno voće sadrži znatno više salicilata, da li to znači da ne bi trebalo da ga izbegavamo, već naprotiv, biramo upravo takve primerke? Takođe, pokazano je da organski gajeno voće i povrće ima pet do šest puta više salicilata od običnog.

Još jedan način da se poveća unos salicilata je dodavanje sintetičkih salicilata u pijaću vodu i namirnice. I, naravno, jedan aspirin dnevno...

Po mišljenju Gareta Morgana, ako bi ljudi svakodnevno uzimali malu dozu aspirina (300 mg) počev od svoje 50. godine, to bi moglo da udvostruči njihove šanse da u dobrom zdravlju dočekaju devedesetu. Ipak, aspirin se ne može uzimati tek tako, ukoliko vam lekar jasno ne ukaže da dobrobiti od njega prevazilaze rizike.

Sve u svemu, potencijalne dobrobiti uzimanja aspirina i uopšte salicilata po zdravlje ljudi su tako velike da ovo važno pitanje nikako ne bi trebalo ostavljati po strani.

G. B

Offline Fenjer

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Male
Odg: E/C/A ili Animal Cuts?
« Reply #201 on: February 16, 2008, 12:07:37 PM »
a daj mi sad recite da li se moze koristiti nesto drugo umjesto aspirina s obzirom da sam alergican na acetilsalicilatnu kiselinu (andol, aspirin i tome sl.) i na neki sastojak iz kafetina :nonono: da me ubijes ne mogu se sjetiti kako se zove :crazy:, ima li neka tableta koju bi mogao piti umjesto toga: lupocet, plicet ili da je jednostavno izbacim i samo e/c?

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: E/C/A ili Animal Cuts?
« Reply #202 on: February 16, 2008, 01:48:32 PM »
Ne zezaj se sa tim,ako vec znas da si alergican. Ne treba niko to da ti preporucuje,sta ako budes reagovao na neki drugi lek,pa sta cemo onda?  :hitself:
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline Fenjer

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Male
Odg: E/C/A ili Animal Cuts?
« Reply #203 on: February 16, 2008, 04:26:42 PM »
bez brige mogu provjereno sve druge piti osim onih sa salicilatima! plicet, lupoceti sad se nemrem sjetit koji jos, ali nisam siguran da imaju isto djelovanje ko aspirin... :help:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: E/C/A ili Animal Cuts?
« Reply #204 on: February 17, 2008, 01:33:41 AM »
trazis neku zamenu sa slicnim karakteristikama...


hvala to sam procitala odavno, ali moje pitanje je bilo u svezi cirkulacije s aspirinom i bez   :yes:



bespotrebno se opterecujes..aspirin zna se zasto sluzi..u ovoj kombinaciji sluzi za istu stvar
moze bez njega ali je bolje uzimati..jedini lek koji mogu da preporucim..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Fenjer

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Male
Odg: E/C/A ili Animal Cuts?
« Reply #205 on: March 07, 2008, 09:52:30 PM »
Lazicu daj mi reci svoje misljenje o tome efedrinu, konkretno mislio sam krenuti za nekih 10tak dana sa definicijom, tj topljenjem ono malo sala koje nikako da skinem, mislio sam raditi tri puta tjedno cardio (dva puta hiit, jednom normalno trcanje) ujutro na prazan zeludac, uzeo bi samo eca(jednu tapleticu efedrina) i tako nekih 4 tjedana, pa me zanima tvoje misljenje da li je to dug period, jel se moze to uzet na prazan zeludac i da li da radim hiit kad sam na efedrinu? svaki odgovor i misljene mi puno znaci!!! :help: Hvala!

Offline Sasa Ilic

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1313
  • Gender: Male
Odg: E/C/A ili Animal Cuts?
« Reply #206 on: March 08, 2008, 10:39:48 AM »
pazi uglavnom kad se prepolove doze eca tj. 3x25 mg uglavnom nedolazi do kick efekta bar ne kod mene tako da ti se ni puls nece povecavati(to ti pricam iz mog iskustva )...eca ti je vise kao stimulans a ishrana i kardio ti igraju glavnu ulogu u svemu tome...4 nedelje ti je max posle toga je pozeljna pauza...i da mislim da je malo 3x nedeljno kardio..
Sampioni su oni koji se ponovo dignu sa dna!!!

Offline Fenjer

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Male
Odg: E/C/A ili Animal Cuts?
« Reply #207 on: March 08, 2008, 03:17:15 PM »
Ostale dane sam u teretani, mislio sam roknut prvih tjedan dana pola tablete efedrina i onda sljedeca tri po cijelu tabletu. mogao bi ubaciti jos koji dan cardio ne znam vidjet cu.

Offline Sasa Ilic

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1313
  • Gender: Male
Odg: E/C/A ili Animal Cuts?
« Reply #208 on: March 08, 2008, 03:35:30 PM »
Ostale dane sam u teretani, mislio sam roknut prvih tjedan dana pola tablete efedrina i onda sljedeca tri po cijelu tabletu. mogao bi ubaciti jos koji dan cardio ne znam vidjet cu.

kardio radi ako mozes ujutru na prazan stomak,a kazem ti e/c/a ti je najbolje da raspodelis na 3 dnevne doze jedna pre jutarnjeg kardia,jedna oko 12h i jedna pre treninga sa tegovima tako bi ti bilo najbolje..
Sampioni su oni koji se ponovo dignu sa dna!!!

Offline Fenjer

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Male
Odg: E/C/A ili Animal Cuts?
« Reply #209 on: March 08, 2008, 03:39:48 PM »
i kolike doze da budu otprilike i koliko puta tjedno da to pijem?