EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Moj problem sa viskom kg  (Read 28826 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The Nottie

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 54
  • Gender: Female
  • TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME
Moj problem sa viskom kg
« on: May 17, 2008, 10:32:41 PM »
Imam problema sa viskom kilograma.
Imam 16 godina.Visoka sam 180. Da li je neophodno da kazem tezinu? (malo me je sramota) :hitself:
Hm,recicu da treba da izgubim 40 kg. :wallbash1:

BMR = 2061
BMI = 37,0

Sve mi najvise ide na stomak,bokove i pomalo na ledja. :bored:

Pretpostavljam da bih trebalo da kazem nesto o jednom mom danu..Hm,ni ne znam sta da napisem.
Ne krecem se puno (trenutno ne idem u skolu,a ni ne izlazim bash zbog viska kg..).
Pocecu da vozim bicikl.
Vrlo rado bih krenula u teretanu,ali mi je glupo da odem tamo ovakva..  :rolleyes01:
Imam sobnu stazu za trcanje,ali posle 5 minuta meni srce pocne brzo da lupa,gubim vazduh i moram da stanem.
Sto se tice ishrane..jedem 2 puta dnevno,vece kolicine. (Dakle,nezdravo se hranim :rolleyes01: )
Dorucak uglavnom preskacem,jer bukvalno idem na spavanje ujutru,tako da ustanem kasno oko 2 sata.
Onda za rucak npr. pojedem 2-3 pilece snicle,sa krompirom,onda za veceru isto tako se najedem  :hitself:
U medjuvremenu me hvata kriza,pa jedem slatkise...
Ne znam kako uopste da se odviknem od toga.Fali mi i motivacija,energija,volja,sta vec..
NIKAKO DA NATERAM SEBE DA POCNEM SA KRETANJEM I ZDRAVIJOM ISHRANOM!

Najvise jedem piletinu,svinjetinu jako retko,junetinu uglavnom kao shnicle.
Najcesce jedem przeno meso,kuvano mi je odbojno..Pomfrit ne jedem jer ne volim..
Voce ne jedem tako cesto,ne volim jabuke,najcesce jedem banane i ananas.
Zitarice uopste ne volim da jedem,ne mogu da ih "vidim ocima." :boxed:
Samo zelim da pocnem da zivim normalno jer mi je visak kilograma totalno unistio poslednje 3 godine. (Osnovnu sam jedva zavrsila,sve sam prijatelje izgubila,a srednju sam zapostavila.)  :wallbash1: Bila sam dugo u depresiji.Mada,i sad sam. :rolleyes01:

Najteze mi pada to sto sam asocijalna i poceli su da se javljaju zdravstveni problemi.

Sta da uradim i da promenim u zivotu da smrsam barem 20 kg za par meseci..?  :rolleyes01:

Offline Frances_N

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
Odg: Moj problem sa viskom kg
« Reply #1 on: May 17, 2008, 11:15:48 PM »
prva stvar koju treba da uradis je da se otarasis komplexa!!! izgubila si prijatelje jer imas visak kg?! mislim da ce prije biti da je tako zato sto si ti to htjela. moja najbolja drugarica ima min 15kg viska ali je namrtvo samopouzdana i vesela tako ne samo da ima mnogo prijatelja vec je uvijek bila i sa zgodnim momcima. stvarno je lijepo biti fizicki privlacan ali ima mnogo vaznijih stvari. meni ce uvijek biti privlacniji neko ko mozda i nije blizu savrsenstva ali je pametan i harizmatican nego neko "savrsen" i prazan. ja bez obzira na ovaj visak kg jos uvijek sebe smatram lijepom u svakom pogledu :)
o mrsavljenju ce ti reci drugi ( s obzirom da sam ja prije 2-3 dana odlucila da promijenim nacin ishrane i pocnem da vjezbam)

Offline Frances_N

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
Odg: Moj problem sa viskom kg
« Reply #2 on: May 17, 2008, 11:17:20 PM »
p.s. sve ovo sto si rekla da ti fali nece ti dati niko izuzev tebe same

Offline Vera

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Female
Odg: Moj problem sa viskom kg
« Reply #3 on: May 17, 2008, 11:18:57 PM »
ja bez obzira na ovaj visak kg jos uvijek sebe smatram lijepom u svakom pogledu :)

Svaka cast, podrzavam te u potpunosti :blowkiss:

Offline The Nottie

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 54
  • Gender: Female
  • TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME
Odg: Moj problem sa viskom kg
« Reply #4 on: May 17, 2008, 11:20:51 PM »
Znam da imam komplekse,i verovatno patim od blazeg oblika socijalne fobije,stvarno ne mogu da izadjem napolje a da ne pomislim sta neko pomisli kada me pogleda.Verujem da cu to resiti kada se otarasim viska kg.. :nochance:

Offline The Nottie

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 54
  • Gender: Female
  • TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME
Odg: Moj problem sa viskom kg
« Reply #5 on: May 18, 2008, 12:01:00 AM »
Sta da uradim i da promenim u zivotu da smrsam barem 20 kg za par meseci..?  :rolleyes01:
:help:

Offline daniela21hr

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 393
  • Gender: Female
Odg: Moj problem sa viskom kg
« Reply #6 on: May 18, 2008, 12:04:31 AM »
hey draga...
evo kao prvo dobrodosla...
a sta da uradis??? samo prati ona glavna pravila... i kg ce se topit... jos i vise i brze ako imas vise za skinut...bez brige...
ako imas motivacije i zelje uspjet ces i vec ces se nakon tjedan dana osjecati puno bolje...
jako mi je zao sto se osjecas tako lose i depresivno,al vjeruj mi ja sam si jako dobra prijateljica sa depresijom,i ponekad tesko izlazim na kraj sa njom,al eto...uvijek me netko izvuce,uvijek netko pomogne...nadam se da imas barem jednu osobu kojoj je jako stalo do tebe i koja ti nece dopustit da si to vise radis...
za bilo kakvo pitanje ili savjet slobodno se javi...
velika pusa...
i drzi se...
:)))
laku noc...
 :blowkiss:
:)))

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Moj problem sa viskom kg
« Reply #7 on: May 18, 2008, 01:23:05 AM »
cao :)

Quote
Ne krecem se puno (trenutno ne idem u skolu,a ni ne izlazim bash zbog viska kg..).
Pocecu da vozim bicikl.
Vrlo rado bih krenula u teretanu,ali mi je glupo da odem tamo ovakva..  :rolleyes01:
Imam sobnu stazu za trcanje,ali posle 5 minuta meni srce pocne brzo da lupa,gubim vazduh i moram da stanem.
nemoj da trcis vec hodaj na toj traci. i izadji iz kuce ...
stavi tamne naocare i zamisli da si nevidljiva :)

Quote
Sto se tice ishrane..jedem 2 puta dnevno,vece kolicine. (Dakle,nezdravo se hranim :rolleyes01: )
Dorucak uglavnom preskacem,jer bukvalno idem na spavanje ujutru,tako da ustanem kasno oko 2 sata.
Onda za rucak npr. pojedem 2-3 pilece snicle,sa krompirom,onda za veceru isto tako se najedem  :hitself:
U medjuvremenu me hvata kriza,pa jedem slatkise...
znaci jedes stalno ;)
sad umesto tih slatkisa pocni da jedes povrce

Quote
Ne znam kako uopste da se odviknem od toga.Fali mi i motivacija,energija,volja,sta vec..
NIKAKO DA NATERAM SEBE DA POCNEM SA KRETANJEM I ZDRAVIJOM ISHRANOM!
neka ti najveca motivacija bude da imas samo 16 godina i da ces se verovatno ozbiljno razboleti ako ovako nastavis.
tvoj izgled, iako je tebi on verovatno najveca muka, je najnebitnija stvar u celoj prici. misli na svoje zdravlje.

Quote
Najvise jedem piletinu,svinjetinu jako retko,junetinu uglavnom kao shnicle.
Najcesce jedem przeno meso,kuvano mi je odbojno..Pomfrit ne jedem jer ne volim..
Voce ne jedem tako cesto,ne volim jabuke,najcesce jedem banane i ananas.
Zitarice uopste ne volim da jedem,ne mogu da ih "vidim ocima." :boxed:
ne moze tako ... volim, ne volim ...
hrana je sredstvo za prezivljavanje a ne za uzivanje


Quote
Najteze mi pada to sto sam asocijalna i poceli su da se javljaju zdravstveni problemi.
eto, o tome sam malo iznad pisala.

Quote
Sta da uradim i da promenim u zivotu da smrsam barem 20 kg za par meseci..?  :rolleyes01:
sta da uradis?
kao prvo, da "zaboravis" koliko si teska i da ne mislis o brojkama i tome kolko bi da smrsas za 2,3 meseca. da nateras sebe da se menjas. da uvodis zdrave navike jednu po jednu. da pocnes da se druzis sa vrsnjacima.
ne moze sve preko noci, ali polako ... jedno po jedno.

procitaj faq koji stoji kao lepljiva tema u ovom podforumu. procitaj teme drugih clanova da vidis kako se drugi bore sa istim problemom. nema opravdanja ...
nema "ne volim", "ne mogu", "tesko mi je, nisam taj tip osobe" i sl. sve mozes samo ako se nateras.

kako tvoji roditelji gledaju na sve sto ti se desava? 

pozz
:flowers:
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline The Nottie

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 54
  • Gender: Female
  • TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME
Odg: Moj problem sa viskom kg
« Reply #8 on: May 18, 2008, 02:28:58 AM »
@daniela21hr hvala na podrsci!
@Tanja i tebi puno hvala.
tesko je ali..potrudicu se da promenim,ovo sto si sve rekla.

Sto se tice roditelja,mamu nemam,otac je pokusavao da mi pomogne,ali izgleda da jednostavno ne zna kako :hitself:
on mi cak i pomaze (verovatno nesvesno) da se hranim nezdravo :dntknw:
pokusavao je i sa psiholozima,ali uzalud.. :rolleyes01:

I da,htela sam da idem na liposukciju i/ili lipolizu,ali su mi rekli da,sa obzirom na veci visak kg,nisam kandidat. :rolleyes01: :hitself:

Offline The Nottie

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 54
  • Gender: Female
  • TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME
Odg: Moj problem sa viskom kg
« Reply #9 on: May 18, 2008, 04:34:51 AM »
I da pitam,zanima me,kakva je to vlaknasta i proteinska hrana,kakav je to rezim ishrane?..
i sta je to skrob? :blush: :rolleyes01: :lol: