EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Moj dnevnik treninga za WPC svetsko u bench presu  (Read 202352 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnig treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #20 on: July 27, 2008, 03:23:48 AM »
Subota 26. jul (nedelja 1.)

- 3 board press 184 x 2, 225 x 1, 266 x 2, 295 x 2


Super sam zadovoljan. Ocekivao sam da zapnem izmedju 245 i 265. Ali se pokazalo da su bodibilding vezbe koje sam radio zadnjih meseci ne samo odrzale snagu nego mi donele vise snage na tricepsu, grudima i ramenima.

Nisam radio nista vise nakon 295 x 2 jer sam dobrano zakasnio i ovi moji drugari vec zatvarali garazu/teretanu pa mi bila bula da ih dodatno zadrzavam.


A evo ga i video za one koji ne veruju u ispravnost mojih metoda :-)


[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=SNZ5JyFjGSI[/youtube]

Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnig treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #21 on: July 27, 2008, 07:54:25 AM »
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj dnevnig treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #22 on: July 27, 2008, 06:01:02 PM »

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnig treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #23 on: July 27, 2008, 07:10:25 PM »
batice ja cekao tvoj komentar, a ti 4 slova. Ajde malo bolje. Da  mi citas buducnost :-)
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline MilosM

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Male
  • \ ______
Odg: Moj dnevnig treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #24 on: July 27, 2008, 07:28:55 PM »
@ Milan

Mozes malo reci kakva ti je ishrana kada se spremas za takmicenje?

Jes' da je ovaj podforum vise vezan za trening, ali bas me zanima kakav je tvoj jelovnik, posto u se u PL-u daje veci znacaj treningu za razliku od BB-a, a i tesko je po forumima naci nekakav jelovnik powerliftera.
Have you ever been alone at night,
Thought you heard footsteps behind,
And turned around and no-one's there ?
And as you quicken up your pace,
You find it hard to look again,
Because you're sure there's someone there!

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnig treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #25 on: July 27, 2008, 08:46:42 PM »
Nema nekih velikih tajni.

Par sejova sa dosta proteina. Pre i posle treninga uz sejk ide glutamin i kreatin. Uzimam multivitaminski kompleks, omega masne kiseline, arginin..

Dva ili tri obroka dnevno sa nekim mesom (piletina ili teletina) i neko varivo.

Ne ustrucavam se da jedem slatko i pijem koka kolu.
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Moj dnevnig treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #26 on: July 28, 2008, 10:02:12 AM »
batice ja cekao tvoj komentar, a ti 4 slova. Ajde malo bolje. Da  mi citas buducnost :-)

Pa,batice vidis da si rasturio,kako onda da normalno komentarisem?

Nista,sad opet napravi pauzu i radi sa bucicama do oktobra,stavis majcu i prvi trening ce biti bar 700 funti... :clap:

Elem,sala na stranu,ali se vidi sta znaci instinkt i minuli rad.

Vidi se,naime,da ti je ROM kraci tj da u nedostatku treninga sa majcom primenjujes instinktivno kracoj/laksoj putanji i sve ide mnogo brze i skladnije nego ranije,kada si i sa tri daske isao previse na stomak i onda je dolazilo do onog njihanja tega.Hocu reci,da dosta manje spustas na stomak,sa izuzetkom prvih ponavljanja sa uvodnim serijama,gde si isao vise ka stomaku.Obzirom da su u pitanju tri daske ,sasvim je normalno da putanja tako izgleda/kratko i manje na stomak/.
Dakle,tu vidim poboljsanje i iskreno, veoma me raduje svezina kojom odises i to se vidi i u samom treningu.

Vidi se,medjutim,kao i ranije da krutost/grc, tog levog ramena uzrokuje,da instinktivno zatvoris ugao u laktu,a samo rame je podignuto vise,kako od klupe tako i ka glavi,u odnosu na desno,pa putanja pocinje,sa te leve strane, sa viseg mesta i blize ka glavi, nego li je to slucaj sa desnom stranom,usled cega dolazi do njihanja tega i zanosenja u desnu stranu,na kojoj ima vise snage i meksi je pokret tj sve je na svom mestu/nije narusena statika u zglobu ramena.Mislim da bi to trebalo ispraviti tako sto bi vise otvorio levi lakat i spustio levo rame vise na klupu,ali posto sam uveren da ne mozes da spustis rame usled hronicnih problema sa njim,probaj da ceo grudni kos samo malo preorijentises u levu stranu i dobices dosta ravnomerniji potisak tj nece biti toliko njihanja.Kod ove preorijentacije pomaze to sto ti je klupa ocigledno uza nego sto ti odgovara,a sto ce veoma verovatno biti slucaj i na takmicenju,jer ce se raditi na istoj klupi,koja mora da ima u vidu i dosta sitnije takmicare.

Nikako ne mogu da se otmem utisku,kao i na ranijim snimcima,da bi isturenost grudi,dok lezis na klupi, morala biti jos bolja obzirom kakvo drzanje imas kada hodas i NAROCITO KAD RADIS CUCANJ,sto pokazuje da nije u pitanju opterecenje,bez obzira sto je u drugoj ravni.Gledao sam i neke fotografije,a ima u nekom snimku kada ides do lifta,kao i onaj snimak sparinga sa Kimbom i na svim mestima se uocava da nije fora u drzanju,bez obzira na povijena ramena ,ka napred/kosarka & co :)/i da bi trebao na klupi raditi na dizanju ravni ledja tj grudi,ka sipki.

Da ne smeta majca ili se kroj ne slaze sa nacinom izvodjenja?

Mislim da se vredi  oko toga potruditi,jer obzirom na ukrucenost torza,mozes lako dobiti na 5 cm,a to bi znacilo OGROMNU RAZLIKU,jer bi i groove majce bio dosta bolje iskoriscen.

Noge?

Pricali smo i ranije,ali definitivno napetost usled potiska nogama,treba biti konstantna,bez olabavljivanja tj vracanja na puno oslanjanje na klupu.Kad bi tu tenziju drzao permanentno,grudi bi tokom celog pokreta bile u drugacijem odnosu na sipku,a goove majce pratio kretanje sipke,sto bi te takodje teralo da ides grudima ka sipki ,pa bi i u luku dobio,a ramena bi se vise spustila ka klupi sto bi bilo dobitna kombinacija i sigurno preko 40+ funti.

Po meni,ako bi uzeo phenom majcu i sa ovim dodacima/izmenama u polozaju na klupi,vec bi imao 720 funti.

Manje muke i truda, zar ne?

Kako tebi izgleda?








Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Moj dnevnig treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #27 on: July 28, 2008, 04:52:14 PM »
Milane,kako pises dnevnik.Znas sta me zanima?ne znas?! e pa sad cu ti reci  :lol:...jel kilaze napadas na treningu ili kuci u dnevniku pre treninga.Ako me kapiras znas sta govorim  ;)

Aragorne ,jel si primetio da mu je bolji leg drive... :innocent:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnig treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #28 on: July 29, 2008, 10:51:56 PM »
Quote
Vidi se,medjutim,kao i ranije da krutost/grc, tog levog ramena uzrokuje,da instinktivno zatvoris ugao u laktu,a samo rame je podignuto vise,kako od klupe tako i ka glavi,u odnosu na desno,pa putanja pocinje,sa te leve strane, sa viseg mesta i blize ka glavi, nego li je to slucaj sa desnom stranom,usled cega dolazi do njihanja tega i zanosenja u desnu stranu,na kojoj ima vise snage i meksi je pokret tj sve je na svom mestu/nije narusena statika u zglobu ramena.Mislim da bi to trebalo ispraviti tako sto bi vise otvorio levi lakat i spustio levo rame vise na klupu,ali posto sam uveren da ne mozes da spustis rame usled hronicnih problema sa njim,probaj da ceo grudni kos samo malo preorijentises u levu stranu i dobices dosta ravnomerniji potisak tj nece biti toliko njihanja.Kod ove preorijentacije pomaze to sto ti je klupa ocigledno uza nego sto ti odgovara,a sto ce veoma verovatno biti slucaj i na takmicenju,jer ce se raditi na istoj klupi,koja mora da ima u vidu i dosta sitnije takmicare.


Neznam koje su bese dimenzije klupice po pravilima ali ova je previsokak i usta. Ono sirina od - do, pa se meni zalomila malo uza i malo vislja klupica.

Za taj problem sa ramenom znam barem 8 godina i ne napredujem u resavanju. Mozda j eglupo, sada, pred kraj karijere da zapinjem oko toga :-)

Quote
raditi na dizanju ravni ledja tj grudi,ka sipki.

I probao sam i probao sam...

nema ni tu napredka.

Quote
Mislim da se vredi  oko toga potruditi,jer obzirom na ukrucenost torza,mozes lako dobiti na 5 cm,a to bi znacilo OGROMNU RAZLIKU,jer bi i groove majce bio dosta bolje iskoriscen.


eeeh


Quote
Pricali smo i ranije,ali definitivno napetost usled potiska nogama,treba biti konstantna,bez olabavljivanja tj vracanja na puno oslanjanje na klupu.Kad bi tu tenziju drzao permanentno,grudi bi tokom celog pokreta bile u drugacijem odnosu na sipku,a goove majce pratio kretanje sipke,sto bi te takodje teralo da ides grudima ka sipki ,pa bi i u luku dobio,a ramena bi se vise spustila ka klupi sto bi bilo dobitna kombinacija i sigurno preko 40+ funti.

trudim se oko te napetosti i cini mi se da ide. Od podizanja grudi nema nista. Krut sam kao cigla.


Quote
Po meni,ako bi uzeo phenom majcu i sa ovim dodacima/izmenama u polozaju na klupi,vec bi imao 720 funti.

Za izmene neznam da li ce da budu ali sto da ne kupim majicu. I to uskoro Treba da smislim koju velicinu majice. Pretpostavljam da sugerises double layer. Probacu sigurno.



Hvala na analizi.
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Moj dnevnig treninga za WPC svetsko u bench presu
« Reply #29 on: July 29, 2008, 10:54:57 PM »
Milane,kako pises dnevnik.Znas sta me zanima?ne znas?! e pa sad cu ti reci  :lol:...jel kilaze napadas na treningu ili kuci u dnevniku pre treninga.Ako me kapiras znas sta govorim  ;)

Aragorne ,jel si primetio da mu je bolji leg drive... :innocent:

Kako kad. Uglavnom lestvicu postavljam na papiru, pa vizualizujem taj pokusaj jedno 7000 puta pre nego ga uradim. Ima i improvizacije na terenu. Kada osetim da mi je dan uopste se ne zadrzavam na zacrtanoj tezini, vec rusim kao poplava.
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#