EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc ! Pocetak u teretani !  (Read 18290 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sekira Uros

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Male
Pomoc ! Pocetak u teretani !
« on: October 23, 2008, 07:57:36 PM »
Resio sam da napravim svoju temu, posto je ona u kojoj sam postovao stara i cini mi se da niko ne obraca paznju na nju...

Stvarno pomazete vrhunski... Fantasticno je kada ima ljudi koji znaju znanje i hoce da pomognu drugima...
Nego dosta filozofije, Zovem se Uros i iz Bg-a sam... Trenirao sam veoma dugo gimnastiku i skijanje i ceo zivot sam se bavio raznim sportovima,
dok pre par godina kada sam na pripremama za trku na Kopaoniku zaradio gadnu povredu.. I posle toga je sve krenulo nizbrdo...
Nisam nastavio ni sa jednim sportom aktvino, vec tu i tamo rekreativno sa ovim ili onim... Malo sam se ugojio itd... Da ne dosadjujem, resio sam da krenem u teretanu da se dovedem u red.
Hteo bih za pocetak da pitam, da li imate neku pocetnu preporuku sto se tice redosleda vezbi za vreme treninga ? Samo da krenem pa cu posle da vidim...

Unapred hvala, Uros !!!

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Pomoc ! Pocetak u teretani !
« Reply #1 on: October 25, 2008, 12:30:38 PM »
za pocetak procitaj uputstvo za gubljenje kilograma u podforumu Visak kilograma da bi video osnovne stvari sto se tice hrane,proteina,hidrata,koja namirnica koliko cega sadrzi itd jer je tu sve napisano na 1 mestu

sto se tice vezbi:osnovne vezbe za tebe
za pocetak mozes da radis kruzni trening dok malo ne aktiviras telo,a kasnije d podelis misicne grupe po danima
neka ti neko dobro pokaze osnovne vezbe d se ne bi povredio ili da ne bi mlatio u prazno
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Sekira Uros

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Male
Odg: Pomoc ! Pocetak u teretani !
« Reply #2 on: October 25, 2008, 03:45:10 PM »
Ok hvala, procitao sam i prostudirao par puta, vracacu se ako mi bude trebalo jos informacija...
Hranim se zdravo, ali, verovatno ne unosim bas najpravilniju kolicinu proteina, uh i masti... Nego je to malo poremeceno, zato cu gledati da regulishem to... Kao i kolicinu kalorija.  :innocent:

Sad, samo ako ti nije problem da mi objasnis sta je kruzni trening  :dunno: :blush:

 :signthankspin:

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Pomoc ! Pocetak u teretani !
« Reply #3 on: October 25, 2008, 10:09:53 PM »

Sad, samo ako ti nije problem da mi objasnis sta je kruzni trening  :dunno: :blush:

To ti je trening u kome radis (treniras) celo telo.Nema razdvajanja po misicnim particijama nego radis po neku vezbu za svaki misic.Radis ga 20-mesec dana da naucis pravilno da izvodis vezbe i da naucis pravilno disanje a nakon toga mozes da pravis i kombinujes druge vrste treninga.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Sekira Uros

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Male
Odg: Pomoc ! Pocetak u teretani !
« Reply #4 on: October 26, 2008, 03:59:03 PM »
Ok, kapiram. Sad, posto u ovoj teretani u koju sad krecem ima ko zna kol'ko razlicitih sprava i svega i svacega, je l' postoji nesto sto treba da izbegavam u pocetku ili nesto na sta treba da obratim vise paznje...?

Offline snoopy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 546
  • Gender: Male
Odg: Pomoc ! Pocetak u teretani !
« Reply #5 on: October 27, 2008, 06:28:07 PM »
Za pocetak radi celo telo,a kasnije razdvoj treninge po grupama misica kao sto je rekao Tanor.
Mozda malo vise forsiraj ramena i noge jer su ti delovi tela mogu reci najbitnija stvar u daljem napredovanju.

Offline Dacha

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 446
  • Gender: Male
    • Cimbaljevic.info
Odg: Pomoc ! Pocetak u teretani !
« Reply #6 on: October 28, 2008, 09:22:47 AM »
Koju si povredu imao?
Dobro pazi kako radis vezbe...Samo malo ne pravilnosti sa minimalnom kilazom, i povredices se...

Evo ovde imas jedan kruzni trening za pocetnike...
Sta je vrhunac u spanskoj seriji? Kada Hoze Fernando sazna da je sam sebi keva !!

Offline Sekira Uros

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Male
Odg: Pomoc ! Pocetak u teretani !
« Reply #7 on: October 28, 2008, 10:31:15 AM »
@Dacha: Koleno, ali to nije bila neka spektakularna povreda, nego su lekari mislili da sam ko zna sta uradio... :wallbash1:  :wallbash1:

Osnovne vezbe umem da radim pravilno, a i mislim da sam dovoljno jak i spretan da se ne povredim sa malim kilazama...  :)

Hvala svima !!! Prihvatam sve savete koje date !!!   :yes:

Offline Dacha

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 446
  • Gender: Male
    • Cimbaljevic.info
Odg: Pomoc ! Pocetak u teretani !
« Reply #8 on: October 28, 2008, 10:47:57 AM »
Ok...Ne pricam napamet...Ja sam se povredio sa 20kg na mrtvom...
Bolje da budes oprezan nego da zavrsis ovako...
Sta je vrhunac u spanskoj seriji? Kada Hoze Fernando sazna da je sam sebi keva !!

Offline Sekira Uros

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Male
Odg: Pomoc ! Pocetak u teretani !
« Reply #9 on: October 28, 2008, 11:25:33 AM »
Bicu oprezan naravno...
Hvala !